پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

ساعدی: قطع واردات لوازم خانگی از کره جنوبی به دنبال رفتار نامناسب سیاسی واقتصادی این کشور صورت گرفت

به گزارش جامعه نیوز:

 ساعدی: قطع واردات لوازم خانگی از کره جنوبی به دنبال رفتار نامناسب سیاسی واقتصادی این کشور صورت گرفت

قاسم ساعدی نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به قطع واردات لوازم خانگی از کره جنوبی گفت: کره جنوبی در یکی دو سال اخیر به دنبال تحریکات آمریکا و برخی کشورهای مرتجع منطقه، روابط اقتصادی چندساله خود با ایران را دچار خدشه کرد. 

وی افزود: نشست‌های مختلفی با مقامات کره‌ای برای حل مشکلات برگزار شد اما آنها با وجود قول‌ها و وعده‌ها و تعهداتشان در عرصه اجرا اقدام  خاصی را صورت ندادند.

وی اظهار داشت: شأن کشوری مثل جمهوری اسلامی ایران بسیار بالاتر از آن است که کشوری مثل کره جنوبی بخواهد او را بازی دهد و ما اجازه نمی‌دهیم چنین کشوری بخواهد رفتار تحکم‌آمیز اقتصادی با ما داشته باشد. 

ساعدی خاطرنشان کرد: کره جنوبی موظف است تا دارایی‌های بلوکه شده ایران را نیز براساس ضوابط مالی در حوزه بین المللی آزاد کند و دراختیار ایران قرار دهد. 

وی افزود: علاوه بر این، قطع واردات لوازم خانگی از کره جنوبی اقدامی در جهت حمایت از تولیدات داخلی نیز هست و تولیدکنندگان ما در ماه‌های اخیر و به دنبال خروج شرکت‌های کره‌ای از بازار ایران نشان دادند که می‌توانند نیاز داخل را تأمین کنند و در این زمینه می‌شود به آنها اعتماد کرد. 

وی در پایان گفت: قطع واردات لوازم خانگی از کره جنوبی جلوی بیکار شدن چندهزار کارگر ایرانی را می‌گیرد و اقدامی مناسب در جهت رونق تولید ملی است.

این خبر را هم ببینید:  میثم مطیعی از دلتنگی برای امام رضا(ع) خواند

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *