پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
ساخت ۲۰۰هزار واحد مسکونی برای محرومان و مستضعفان در قالب طرح اقدام ملی - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

ساخت ۲۰۰هزار واحد مسکونی برای محرومان و مستضعفان در قالب طرح اقدام ملی

به گزارش جامعه نیوز:

ساخت ۲۰۰هزار واحد مسکونی برای محرومان و مستضعفان در قالب طرح اقدام ملی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان بسیج مستضعفین در زمینه محرومیت زدایی به امضا رسید.

در ابتدای این مراسم، محمود محمود زاده، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی، ضمن بیان این نکته که تولید مسکن بزرگترین دغدغۀ وزارت راه و شهرسازی در کشور است، گفت: تامین مسکن دهک‌های درآمدی  ۳گانه ابتدایی در قالب طرح اقدام ملی مسکن و با کمک سازمان بسیج مستضعفین و سایر نهادهای حمایت از محرومان در سطح کشور در حال انجام است.

*استقبال از حضور سازمان بسیج مستضعفین در پروژه‌های ساخت مسکن

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی، با استقبال از حضور سازمان بسیج مستضعفین در عملیات ساخت مسکن، بیان کرد: در طرح ملی مسکن ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را در دستور کار خود قرار داده و ساخته ایم که ۲۰۰ هزار واحد مسکونی از آن با مبلغ اقساط بسیار در راستای محرومیت زدایی به خانوارهای کم درآمد اختصاص یافته است.

محمودزاده، در بیان نقش نهادهای فعال در زمینه محرومیت زدایی، گفت:  این طرح با مشارکت تمامی دستگاه‌های حمایتی شامل سازمان بسیج مستضعفین، کمیته امداد و بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام و سازمان اوقاف با هدف تامین مسکن دهک‌های اول تا سوم عملی می‌شود.

*۲۰۰هزار واحد مسکونی در اختیار مستضعفین و محرومان قرار می‌گیرد

وی، در تشریح نقش سازمان بسیج مستضعفین، افزود: نقش ویژه ساخت این واحد‌ها بر عهده سازمان بسیج مستضعفین است و با توجه به امکانات اجرایی مقرر شد ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور شناسایی شود تا در نهایت این واحدها به متقاضیان تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد تحویل داده شود.

این خبر را هم ببینید:  سردار جلالی: راهبرد اصلی دشمن «فشار همه جانبه» مادون جنگ نظامی است

محمود زاده در پایان، ضمن تاکید بر تسریع روند ساخت واحدهای مسکونی این طرح، تصریح کرد: سعی خواهیم کرد که این واحد‌ها را با کمترین آورده به گروه دهک‌های اول تا سوم تحویل دهیم.

انتهای پیام/ب