رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 20 خبر


  • پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
  • الخميس ۶ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 24 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: ساخت یک بندر جدید در روسیه برای تقویت تجارت با ایران به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از راشا تودی، یک بندر با ظرفیت ۱۲.۵ میلیون تن در منطقه کالمایکیا در نزدیکی شهر لاگان ساخته خواهد شد. این شهر بنادر ایران، هند و قزاقستان را به روسیه متصل […]

به گزارش جامعه نیوز:

ساخت یک بندر جدید در روسیه برای تقویت تجارت با ایران

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از راشا تودی، یک بندر با ظرفیت ۱۲.۵ میلیون تن در منطقه کالمایکیا در نزدیکی شهر لاگان ساخته خواهد شد. این شهر بنادر ایران، هند و قزاقستان را به روسیه متصل خواهد کرد.

این بندر جدید شامل ۳۲ پایانه تخلیه بار و تاسیسات دیگر نظیر بالابرهایی با ظرفیت همزمان ۳۰۰ هزار تن غلات خواهد بود. بعلاوه پایانه هایی برای ذخیره سازی و حمل دریایی روغن های گیاهی، میوه، سبزیجات و کالاهای دیگر خواهد داشت. پایانه های غلات و کانتینری هر کدام ظرفیت ۵ میلیون تن و پایانه های محموله های مایع ظرفیت ۵۰۰ هزار تن را خواهند داشت.

از آنجاییکه قطب های حمل و نقل دریایی موجود در همسایگی این منطقه برای این منظور ایجاد نشده اند، حمل و نقل کانتینری یکی از اهداف امیدبخش این بندر جدید است. قرار است ترافیک کانتینری بیشتر از هند و کشورهای حاشیه خلیج فارس از طریق ایران انجام شود.

این مجتمع روسی در دریای خزر، به میزان چشم گیری زمان ارسال کالا از چین و کشورهای دیگر در آسیا به اروپا را کاهش می دهد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها