رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 75 خبر


  • سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 27 October
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  ساخت مدرسه و منزل مسکونی برای محرومان توسط گروه جهادی راهیان شهادت حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس؛ در روزهایی که به دلیل شیوع کرونا مردم با مشکلاتی مواجه شده‌اند و فشار بیشتری به نیازمندان وارد می‌شود؛ اعضای گروه جهادی راهیان شهادت با حضور در مناطق محروم کشور همچنان به خدمات رسانی […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ساخت مدرسه و منزل مسکونی برای محرومان توسط گروه جهادی راهیان شهادت

حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس؛ در روزهایی که به دلیل شیوع کرونا مردم با مشکلاتی مواجه شده‌اند و فشار بیشتری به نیازمندان وارد می‌شود؛ اعضای گروه جهادی راهیان شهادت با حضور در مناطق محروم کشور همچنان به خدمات رسانی به نیازمندان مشغول هستند.

این گروه جهادی که بدون هیچ چشم‌داشتی به محرومان خدمت می‌کند تا کنون توانسته برای بسیاری از دانش آموزان و خانواده های نیازمند مدرسه و خانه بسازد.

13990716000629 Test NewPhotoFree - ساخت مدرسه و منزل مسکونی برای محرومان توسط گروه جهادی راهیان شهادت

 

این گروه جهادی که اخیرا فعالیت خود را در مناطق محروم شهرستان دلگان آغاز کرده توانسته با فعالیت‌های عمرانی؛ فرهنگی و اشتغالزایی ارتباط خوبی را با مردم این منطقه برقرار کند تا جایی که بانوان این گروه جهادی با ارائه تعالیم اسلامی موجب شدند تا دو تن از اهل سنت منطقه به جمع شیعیان امام علی(ع) بپیوندند.

مصطفی عظیمی مسئول گروه جهادی راهیان شهادت در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به فعالیت‌های این گروه جهادی برای کمک به نیازمندان گفت: این دوره از اردوی گروه جهادی راهیان شهادت به مدت ۱۲ روز و با حضور جهادگران برگزار شد.

وی ادامه داد: جهادگران در این دوره از اردو به بخش جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان و در محرومترین نقطه کشور اعزام شدند و فعالیت های عمرانی خوبی برای خدمت به محرومان داشتند.

13990716000635 Test NewPhotoFree - ساخت مدرسه و منزل مسکونی برای محرومان توسط گروه جهادی راهیان شهادت

 

عظیمی تاکید کرد: در این دوره ساخت دو مدرسه اصولی و استاندارد؛ یکی در منطقه چگردک با شش کلاس درس و یکی در روستای حسین‌آباد دلگان با چهار کلاس درس و مجموعا با زیر بنای ۶۰۰ متر مربع که در دستور کار جهادگران بود با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد انجام شد.

13990716000633 Test NewPhotoFree - ساخت مدرسه و منزل مسکونی برای محرومان توسط گروه جهادی راهیان شهادت

 

این فعال جهادی اضافه کرد: جهادگران گروه جهادی راهیان شهادت همچنین مدرسه ۳ کلاسه روستای گلنبات بخش جلگه چاه هاشم را ترمیم و بازسازی کردند.

وی افزود: از دیگر فعالیت های عمرانی گروه جهادی راهیان شهادت ساخت دو سرویس بهداشتی برای مسجد حضرت ابوالفضل (ع) چگردک و کمک به ساخت یک باب منزل مسکونی برای یک خانواده نیازمند و بی سرپرست بود.

13990716000632 Test NewPhotoFree - ساخت مدرسه و منزل مسکونی برای محرومان توسط گروه جهادی راهیان شهادت

 

عظیمی ادامه داد: گروه جهادی راهیان شهادت در بخش بانوان هم فعالیت های فرهنگی و هنری خوبی از جمله کار با کودکان؛ آموزش دروس درسی؛ آموزش احکام و اخلاق اسلامی و آموزش مسائل پزشکی ویژه بانوان و… را داشت.

13990716000640 Test NewPhotoFree - ساخت مدرسه و منزل مسکونی برای محرومان توسط گروه جهادی راهیان شهادت

 

وی افزود: همچنین جهادگران در حوزه اشتغالزایی هم به ارائه آموزش تخصص‌هایی از قبیل شبه قالی، نمد دوزی و خیاطی پرداختند که این اقدام با هدف توانمند کردن بانوان روستاهای باغباغون و چگردک صورت گرفت و جهاگران با این آموزش‌ها این بانوان مستعد و خود ساخته را به بازار کار متصل و نزدیکتر کردند.

13990716000641 Test NewPhotoFree - ساخت مدرسه و منزل مسکونی برای محرومان توسط گروه جهادی راهیان شهادت

 

این فعال جهادی یادآور شد: همچنین بانوان گروه جهادی اقداماتی را انجام دادند تا تولیدات و صنایع دستی بانوان روستایی که سرپرست خانواده هستند را با حذف دلال به دست خریدار واقعی برسانند.

عظیمی افزود: بانوان گروه جهادی راهیان شهادت با تبیین مسائل اسلامی و آموزش اسلام ناب محمدی به روستاییان؛ موجب شدند تا در ظرف مدت کوتاه ۱۲ روز دو تن از اهل سنت روستاها با تعالیم معارف حقیقی اسلام به جمع شیعیان امیرالمومنین علی(ع) بپیوندند.

13990716000627 Test NewPhotoFree - ساخت مدرسه و منزل مسکونی برای محرومان توسط گروه جهادی راهیان شهادت

 

مصطفی عظیمی تصریح کرد: گروه جهادی راهیان شهادت در این دوره جهادی با طرح روستا هیئتی در هر شب با حضور جهادگران در یک روستا مراسم هیئت عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) را با رعایت پرتکل های بهداشتی و اطعام کل این روستاها مجموعا بیش از پنج هزار غذا به زنده نگه داشتن این عزاداری پرداخت.

13990716000642 Test NewPhotoFree - ساخت مدرسه و منزل مسکونی برای محرومان توسط گروه جهادی راهیان شهادت

 

مسئول گروه جهادی راهبان شهادت خاطر نشان کرد: کارگروه رسیگی به امور کودکان و دانش آموزان گروه جهادی راهیان شهادت با توزیع بیش از ۴۰۰ پک لوازم التحریر و دهها جفت کفش سال تحصیلی زیباتری را برای دانش آموزان محروم و نیازمند روستاهای جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان رقم زده است.

13990716000630 Test NewPhotoFree - ساخت مدرسه و منزل مسکونی برای محرومان توسط گروه جهادی راهیان شهادت

 

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها