پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
ساخت دو میلیون خانه توسط کمیته امداد بخشی از وظایف حاکمیتی نظام درباره محرومان است - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

ساخت دو میلیون خانه توسط کمیته امداد بخشی از وظایف حاکمیتی نظام درباره محرومان است

به گزارش جامعه نیوز:

 ساخت دو میلیون خانه توسط کمیته امداد بخشی از وظایف حاکمیتی نظام درباره محرومان است

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه ۱۹ بهمن) و در جریان بررسی جزئیات طرح جهش تولید و عرضه مسکن اظهار داشت: طبق اصل ۳۱ قانون اساسی داشتن مسکن متناسب مورد نیاز، حق هر فرد و خانواده ایرانی است و دولت موظف به رعایت این موضوع است که زمینه اجرای این اصل را برای نیازمندان و کارگران فراهم کند.

وی افزود:‌مسؤولیت ساخت مسکن برای مستضعفین و افراد تحت پوشش کمیته امداد بر عهده این کمیته است و به خوبی هم این کار را انجام داده است.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تصریح کرد: ساختمان‌ها و خانه‌های متعددی برای محرومین از سوی کمیته امداد ساخته می‌شود و تا کنون یک میلیون و ۹۶۰ هزار واحد مسکونی توسط این کمیته ساخته شده است.

پژمان‌فر گفت:‌ تأمین اجتماعی تا کنون به وظایفش در مورد تولید و ساخت مسکن محرومین عمل نکرده است ولی وظیفه حاکمیتی ایجاب می‌کند این کار را انجحام دهد.

نماینده مردم همدان در مجلس افزود: امروز ارزان‌ترین و باکیفیت‌ترین مسکن توسط کسانی که مسکن‌سازی می‌کنند مربوط به کمیته امداد است.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در پایان خاطرنشان کرد: یکی از کسانی که نقش بسیار مؤثری در تولید و عرضه مسکن برای محرومین دارد کمیته امداد است و هر جا هم که سیل و زلزله آمده این کمیته در صف خدمات‌رسانی به مردم و مستضعفین بوده است.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  پروژه بزرگراه خرم‌آباد- اراک ضرر فراوانی برای بروجرد دارد