رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  ساخت حداقل ۱ میلیون خانه در سال نیاز بازار مسکن است/ مجلس به دنبال احیای تسهیلات بانکی بخش مسکن اسماعیل حسین زهی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به مشکلات مردم در حوزه مسکن گفت: برای اینکه مشکل نبود تعادل عرضه و […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ساخت حداقل ۱ میلیون خانه در سال نیاز بازار مسکن است/ مجلس به دنبال احیای تسهیلات بانکی بخش مسکن

اسماعیل حسین زهی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به مشکلات مردم در حوزه مسکن گفت: برای اینکه مشکل نبود تعادل عرضه و تقاضای مسکن حل شود باید به سمت افزایش تولید مسکن حرکت کنیم. نیاز سالانه کشور به مسکن نزدیک ۱ میلیون واحد مسکونی در هر سال است. جهت تحقق این موضوع، بانک ها باید تسهیلات بخش مسکن خود را افزایش دهند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، ضمن تاکید بر اینکه بانک‌ها نسبت به پرداخت تسهیلات به حوزه مسکن بی توجه هستند، گفت: درحال حاضر سالانه کمتر ۵ درصد از کل تسهیلات پرداختی نظام بانکی مربوط به بخش مسکن است. بخش عمده آن هم معمولا وام خرید است و سهم پرداخت تسهیلات برای ساخت مسکن عملا زیر ۱ درصد است.

*جبران عقب ماندگی ساخت مسکن با هدایت ۳۶۰ هزار میلیارد تومان از منابع بانکی

حسین زهی، با اشاره به لزوم تخصیص ۳۶۰ هزار میلیارد از منابع بانکی به حوزه ساخت مسکن برای پر کردن خلا قانونی تامین مالی حوزه مسکن مورد تاکید مجلس است، گفت: معتقد هستیم برای جبران عقب ماندگی های بخش مسکن و تحقق ساخت ۱ میلیون واحد مسکونی در هر سال باید، حداقل ۲۰ درصد از کل تسهیلات پرداختی نظام بانکی به بخش مسکن اختصاص پیدا کند.

وی ادامه داد: بانک‌های خصوصی و دولتی موظف هستند در واقع این کار را انجام دهند. امیدواریم در سال ۱۴۰۰ این اتفاق عملی شود.

این خبر را هم ببینید:  عباسی: گفته بودم تاثیر برجام در اقتصاد ۵ درصد هم نمی‌شود/ آقای روحانی! چرا تحریم‌ها لغو نشد؟

عضو کمیسیون عمران مجلس در پاسخ به این پرسش که تسهیلات مطرح شده به بخش ساخت می‌رود یا شامل صنایع مرتبط با مسکن هم هست، گفت: مهم است که همه تسهیلات اختصاصی بخش مسکن نیز باید به ساخت مسکن اصابت کند. ساخت مسکن موضوعی مهم برای کشور است. درحال حاضر بانک ها فقط به خرید مسکن تسهیلات می دهند که زمینه ساز افزایش قیمت مسکن می شود.

حسین زهی در بیان نکات مثبت ارائه تسهیلات ۳۶۰ هزار میلیاردی بانکی به حوزه مسکن گفت: در صورت تخصیص ۳۶۰ هزار میلیارد تومان از کل تسهیلات پرداختی نظام بانکی به بخش ساخت مسکن، قیمت مسکن کنترل و عقب ماندگی های آن جبران می شود.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها