رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 487 خبر


  • یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأحد ۴ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 16 May

به گزارش جامعه نیوز:  ساختمان کنگره آمریکا همچنان خبرساز است؛ بازداشت فردی مشکوک به دلایل امنیتی به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، با نزدیک شدن به حدود چهار ماه بعد از حمله مرگبار هواداران دونالد ترامپ به کنگره آمریکا، تدابیر امنیتی در این نهاد قانونگذاری ایالات متحده همچنان برقرار است و خبرها از بازداشت یک […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ساختمان کنگره آمریکا همچنان خبرساز است؛ بازداشت فردی مشکوک به دلایل امنیتی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، با نزدیک شدن به حدود چهار ماه بعد از حمله مرگبار هواداران دونالد ترامپ به کنگره آمریکا، تدابیر امنیتی در این نهاد قانونگذاری ایالات متحده همچنان برقرار است و خبرها از بازداشت یک نفر به اتهام ورود غیرقانونی حکایت دارد.

پلیس کنگره آمریکا (Capitol Police) روز دوشنبه (دیروز) از اقدام ماموران این اداره در بازداشت جوان ۲۲ ساله به دلیل «ورود به منطقه ممنوعه» خبر داد.

در بیانیه پلیس کنگره اعلام شد که یک جوان ۲۲ ساله به نام «مارک بیوچامپ» وارد منطقه ممنوعه نزدیک به حصارهای امنیتی پیرامون کنگره شد. به گفته پلیس، این فرد اهل شهر هنریکو در ایالت ویرجینیا است.

بنا بر روایت این اداره پلیس آمریکا، چند مامور به محض ورود بیوچامپ به این محوطه ممنوعه او را متوقف و به اتهام ورود غیرقانونی دستگیر کردند.

به گفته آنها تحقیقات اولیه نشان داد که این جوان آمریکایی، به صورت غیرقانونی یک خودرو را در نزدیکی محوطه چمن «یادبود لینکلن» در واشنگتن دی سی پارک کرده بود.

پلیس کنگره آمریکا با بیان اینکه هنوز تحقیقات درباره مارک بیوچامپ ادامه دارد، در حال حاضر این باور وجود دارد که این یک اقدام فردی بوده و ارتباطی با تهدید بزرگتر ندارد.

بازداشت این فرد در حالی صورت گرفته که به دنبال حمله ششم ژانویه (هفدهم دی ماه ۱۳۹۹) هواداران دونالد ترامپ به کنگره آمریکا که حداقل پنج کشته بر جا گذاشت، تدابیر امنیتی در اطراف قوه مقننه این کشور تشدید شده است.

این خبر را هم ببینید:  برنامه جدید توکیو برای مقابله با کرونا/کاهش نمایندگان کشورها در المپیک

دوم آوریل (۱۳ فروردین سال جاری) حمله یک خودرو به حصارهای امنیتی اطراف کنگره خبرساز شده بود. در این حمله دو افسر پلیس به شدت مجروح شد و عامل حمله بر اثر شدت جراحات ناشی از شلیک نیروهای پلیس کشته شد.

انتهای پیام/ص


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها