پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
زیرساخت‌های صنایع دستی روستای کاکو در دهگلان تقویت می‌شود - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

زیرساخت‌های صنایع دستی روستای کاکو در دهگلان تقویت می‌شود

به گزارش جامعه نیوز:

 زیرساخت‌های صنایع دستی روستای کاکو در دهگلان تقویت می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، یعقوب گویلیان ظهر امروز در دیدار با فرزاد شمس فرماندار شهرستان دهگلان اظهار داشت: با توجه به ثبت ملی روستای کاکو بعنوان روستای ملی گلیم‌بافی، نیاز است در راستای توسعه زیرساخت‌ها و معرفی هرچه بهتر این روستا اقدامات لازم انجام شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان با اشاره به وجود مقبره تاریخی شیدای نازار در شهرستان دهگلان، اظهار داشت: این اداره‌کل برای ساماندهی، مرمت و توسعه فضاهای جانبی این اثر تاریخی نیازمند همکاری بیشتر فرمانداری دهگلان و سایر ارگان‌های ذی‌ربط است.

گویلیان شهرستان دهگلان را یکی از شهرستان‌های توانمند استان به لحاظ فرهنگ و تاریخ غنی برشمرد و افزود: صدور مجوز برای اقامتگاه‌های بوم‌گردی، شناسایی روستاهای دارای قابلیت گردشگری و صنایع دستی در شهرستان دهگلان، در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی است.

فرماندار شهرستان دهگلان گفت: در سالی که با نام «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» مزین شده است این فرمانداری تمام توان خود را برای رفع مشکلات در تمامی بخش‌های اقتصادی این شهرستان به ویژه حوزه گردشگری و صنایع دستی و همچنین مرمت و احیاء آثار تاریخی بکار خواهد گرفت.

فرزاد شمس حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را برای رونق گردشگری و صنایع دستی شهرستان را مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: معرفی توانمندی‌ها و پتانسیل‌های شهرستان دهگلان از طریق ارگان‌های ذی‌ربط و بخش خصوصی را پیگیری خواهیم کرد..

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۰


این خبر را هم ببینید:  رزمایش کمک مؤمنانه سپاه رفسنجان؛ از توزیع ۱۲۴۷ بسته معیشتی تا آزادی ۳ زندانی