پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
زیان بالای مرغداران در 3 ماه اخیر/ نهاده دولتی فقط 30 درصد نیاز تولیدکننده را تامین می‌کند - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

زیان بالای مرغداران در ۳ ماه اخیر/ نهاده دولتی فقط ۳۰ درصد نیاز تولیدکننده را تامین می‌کند

به گزارش جامعه نیوز:

 زیان بالای مرغداران در ۳ ماه اخیر/ نهاده دولتی فقط ۳۰ درصد نیاز تولیدکننده را تامین می‌کند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ بهروز محبی نجم آبادی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه)‌ پارلمان، در جریان ارائه گزارش خاوازی وزیر جهاد کشاورزی با انتقاد از توزیع نهاده های دامی، به ویژه گوشت در کشور اظهار داشت: مرغداران در دیار سربداران به دلیل گستردگی در تولید مرغ و عدم توزیع نهاده های دامی ضرر کرده اند. آن ها بیش از ۳ ماه است که به دلیل کاهش شدید و رکود فروش مرغ زیان زیادی کرده اند و در هر کیلو مرغ از هزارتا ۳ هزار تومان دچار ضرر و زیان شده اند.

وی افزود: از سوی دیگر وضعیت تامین نهاده‌ها به ویژه ذرت و سویا بسیار نامناسب بوده و آنچه به عنوان ذرت و سویای دولتی مطرح می شود تنها حدود ۳۰ درصد از نیاز مرغداران را تامین می کند و باقی نیازشان را با قیمت بالا از واسطه ها دریافت می کنند.

محبی نجم آبادی تصریح کرد: در بحث دام سبک و سنگین هم متاسفانه شاهد ضرر تولیدکننده و مصرف کننده هستیم و توقع داریم در این میان مدیریت مناسبی انجام شود. دامداران با مراجعه به نمایندگان نسبت به این وضعیت گلایه مند هستند و توقع ما ساماندهی جدی بازار و حمایت عملی از تولیدکننده و مصرف کننده است.

وی همچنین عنوان کرد: ما نمی‌دانیم بالاخره چه زمانی شر این واسطه ها از سر تولیدکننده و مصرف کننده کم خواهد شد، تداوم این وضعیت به ویژه شیوه نامناسب تامین نهاده های دامی صنعت مرغ را دچار چالش جدی کرده است بنابراین توقع اقدام فوری در این مورد داریم.

این خبر را هم ببینید:  نورچشمی ها در مرزها به درآمد کلان رسیده و جوانان باید کولبری آنان را کنند

انتهای پیام/