پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
زنگنه: ‌لزوم برخورد با متخلفان در حوزه عرضه زعفران - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

زنگنه: ‌لزوم برخورد با متخلفان در حوزه عرضه زعفران

به گزارش جامعه نیوز:

 زنگنه: ‌لزوم برخورد با متخلفان در حوزه عرضه زعفران

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، محسن زنگنه دبیر کمیسیون جهش و رونق تولید مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به مدیر عامل سازمان تعاونی روستایی خواستار ‌برخورد جدی با متخلفان در حوزه عرضه زعفران شد.

متن این نامه به شرح زیر است:

آقای مهندس طهماسبی 

مدیر عامل محترم سازمان تعاونی روستایی

سلام علیکم. همانگونه که بارها در جلسات حضوری تاکید کرده ام، نوع سیاست مسوولین وقت تعاونی روستایی در خرید و شیوه عرضه زعفران سال ۹۸، یکی از عوامل اصلی پایین ماندن قیمت زعفران طی یکسال گذشته بوده است. در آخرین جلسات برگزار شده در مجلس شورای اسلامی و نیز میز صادرات زعفران، مصوب گردید که زعفران موجود در انبارهای تعاونی روستایی با کشف قیمت توسط کارشناسان، فقط برای صادرات عرضه گردد.

متاسفانه دقیقا در زمانی که قیمت زعفران به جهت تمهیدات و سیاست های شورای ملی زعفران و اتحادیه صادر کنندگان در تعیین قیمت های پایه سال جاری، در حال افزایش است و در بورس صف خرید تشکیل شده، به یکباره بر خلاف همه توافقات و تعهدات صورت پذیرفته، حدود یک تن زعفران سال گذشته انبارهای تعاونی روستایی عرضه می گردد.

این رویه در خلاف جهت منافع کشاورزان و صیانت از زعفران بعنوان محصول ملی کشور می باشد.

قطعا ادامه این سیاست ها آن هم از سازمانی که باید حامی منافع کشاورز باشد تبعات حقوقی خواهد داشت و مجلس شورای اسلامی حق برخورد حقوقی با وزارت  جهاد کشاورزی و مسوولین مربوطه را برای خود محفوظ خواهد داشت.

از جنابعالی که از مدیران با سابقه و خوشنام جهاد کشاورزی می باشید انتظار می رود با کسانی که رویه مدیران قبلی را در جهت حفظ منافع عده ای خاص دنبال می کنند به شدت برخورد نمایید.

این خبر را هم ببینید:  سیاهکلی: وزارت نیرو و جهاد به آب و آبخیزداری توجهی ندارند

محسن زنگنه
دبیر کمیسیون جهش و رونق تولید مجلس شورای اسلامی

انتهای پیام/