رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۶ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 18 April

به گزارش جامعه نیوز:  زنگنه: تقدیم ۴ سند بهینه سازی سوخت، نفت، گاز و پتروشیمی به کمیسیون انرژی مجلس به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت امروز (سه‌شنبه ۲۴ تیر) پس از حضور در جلسه کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌وگوی تلویزیونی اظهار داشت: ۴ ساعت جلسه علنی با کمیسیون انرژی داشتیم که بسیار […]

به گزارش جامعه نیوز:

 زنگنه: تقدیم ۴ سند بهینه سازی سوخت، نفت، گاز و پتروشیمی به کمیسیون انرژی مجلس

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت امروز (سه‌شنبه ۲۴ تیر) پس از حضور در جلسه کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌وگوی تلویزیونی اظهار داشت: ۴ ساعت جلسه علنی با کمیسیون انرژی داشتیم که بسیار مفید بوده و نظرات آنها حرفه‌ای و ارزشمند بود.

وی افزود:‌جلسه امروز با کمیسیون انرژی مجلس پایه خوبی برای همکاری‌های خیلی مؤثر وزارت نفت در بخش انرژی کشور خواهد بود. 

وزیر نفت تصریح کرد: ‌قرار شد در بخش‌های مختلف طبق نظر کمیسیون مطالب را پخته‌تر کنیم که برخی پیشنهادات اعضای این کمیسیون قانون نمی‌خواهد چرا که می‌توانیم با همدلی سیاسی کارها را پیش ببریم.

زنگنه درباره توسعه پترو پالایشگاه‌ها هم گفت:‌ توسعه این کار نیازمند حمایت سیاسی است به ویژه از سوی مجلس است.

وی همچنین در مورد بهینه سازی مصرف سوخت گفت: در نشست امروز قرار شد ۴ سند به کمیسیون انرژی مجلس تقدیم شود که سند اول مربوط به مصرف سوخت، حمل و نقل تا افق ۱۴۲۰ است که البته سندی بین بخشی است که بهینه سازی خودروها و اصلاح ساختار حمل و نقل شهری و برون شهری جزییات این سند است. ضمن اینکه نوع خودروی ساخته شده در این سند مهم است.

وزیر نفت در باره سند دوم، سوم و چهارم هم گفت: سند عرضه و تقاضای گاز تا افق ۱۴۲۰، سند تولید نفت تا افق ۱۴۲۰ و سند تولید پتروشیمی این سندها هستند. 

زنگنه با تاکید بر اینکه ریل‌گذاری برای آیندگان طبق این اسناد بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: ما تجربه خود را با تجربه و خواست نمایندگان مجلس یکسان خواهیم کرد.

این خبر را هم ببینید:  بسیج صرف لفظ نیست بلکه معنایی است به وسعت دریا

وی درباره جزییات دیگر مطرح شده در این کمیسیون گفت: ‌برای اولین بار مجلس درباره حقوق کارمندان وزارت نفت از ما طلبکار شد که چرا حقوق این کارمندان کم است؛ تا پیش از آن به ما اعلام می‌کردند که حقوق کارمندان وزارت نفتی زیاد است. 

وزیر نفت گفت:‌کمک دولت به مناطق نفت خیز از دیگر مباحثی بود که به آن اشاره شد که باید فکر جدید برای منابع و اعتبارات مالی آن صورت گیرد.

زنگنه گفت:‌کمک به صنایع پایین دستی و ساخت داخل و کمک به منابع نفت و سرمایه‌گذاری‌های حوزه نفت با توجه به اینکه این مباحث پیشران کشور هستند بسیار مهم است.

وی جلسه امروز کمیسیون انرژی را که توسط فریدون عباسی اداره شد خوب ارزیابی کرد و گفت:‌صدور خدمات دانشگاه نفت هم از دیگر مباحثی بود که در این نشست به آن اشاره شد و قرار شد فعالیت‌های خوبی در این قضیه صورت گیرد. همچنین قرار شد همکاری‌های خوبی بین کمیسیون انرژی مجلس و وزارت نفت شکل گیرد که امیدوارم نتایج آن عملیاتی شود  وخرسندم از اینکه کارهای ارزشمند امروز نهایی شود.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها