رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 41 خبر


  • پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۷ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 3 December
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  زنگنه: امروز دیگر زمان توئیت درمانی به سر آمده است به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محسن زنگنه در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۷ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: «بسیاری از مشکلاتمان مربوط به خارج از کشور است اما علاج آن در داخل است؛ هیچ کس علاج […]

به گزارش جامعه نیوز:

 زنگنه: امروز دیگر زمان توئیت درمانی به سر آمده است

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محسن زنگنه در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۷ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: «بسیاری از مشکلاتمان مربوط به خارج از کشور است اما علاج آن در داخل است؛ هیچ کس علاج مشکلات را در خارج از کشور جستجو نکند» سخنان یاد شده مربوط به رییس مجلس یا نطق نمایندگان نیست بلکه سخنان عالی ترین مقام سیاسی کشور با ۴۲ سال سابقه اجرایی در عالی ترین جایگاه‌های نظام و سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی خطاب به دولتمردان، اظهار کرد: شما را چه شده که امروز این سخنان از زبان رییس مجلس بیان می‌شود، دست به قلم شده و برآشفته اید. کلام همان کلام و فحوا همان فحوا است.

زنگنه افزود: اگر راه حل مشکلات کشور در بهارستان، میرداماد و پاستور نیست، پس در کجاست؟ در کجا باید علت رشد ۵۶۰ درصدی نقدینگی و رشد ۳۰ درصدی سالانه پایه پولی را جستجو کنیم؟ در کجا باید علت تورم ۴۰ درصدی را جستجو کنیم؟

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: آیا می‌دانید نیمی از نقدینگی کشور در زمان تصدی ریاست کنونی بانک مرکزی صورت پذیرفته است. آیا در اولین جلسات حضور اهالی میرداماد و پاستور در مجلس، نسبت به سیاست‌های انقباضی ارزی بانک مرکزی هشدار داده نشد؟

وی تصریح کرد: آیا نسبت به ضرورت تهاتر ارز وارداتی و صادراتی کالاهای ضروری، حذف رانت ارز ۴۲۰۰، مقابله با کانال‌های خرید و فروش ارز و ده‌ها مورد دیگر تذکر داده نشد، شما چه کرده اید؟.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آیا کسی در برج ۱۷ طبقه میرداماد هست که چند خطی در باب سیاست‌های ارزی بانک مرکزی ناظر به آینده بنویسد؟ آیا فکر نمی کنید توئیت درمانی زمانش گذشته است؟

وی ادامه داد: تقصیر چه کسی است که ۸ تن کالای ضروری مردم ماه‌ها پشت گمرک معطل مانده است؟

زنگنه افزود: آیا وضعیت امروز بازار سرمایه هیچ ربطی به صندلی‌های پاستور ندارد؟ چه کسی جوابگوی از بین رفتن هزاران میلیارد سرمایه مردم باشد. آیا ۵ ماه قبل نسبت به فرآیند ناصحیح بازار سرمایه، عدم اجرای قانون، تعارض منافع، عدم تناسب عرضه و تقاضا و عملکرد حقوقی‌ها تذکر نداده نشد؟

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فرد دیگری که در کارنامه خود اختراع ارز ۴۲۰۰ تومانی دارد، به مجلس با چوب دولت تدبیر درس گمرک می‌دهد. مگر مجلس چه گفته که معاون اول رییس جمهور برآشفته شده است؟

زنگنه تصریح کرد: آیا به مردم گفته اید عده ای با ارز نیمایی کالا وارد می‌کنند و به قیمت ارز نیمایی در داخل می‌فروشند ولی حقوق گمرکی آنان بر اساس ارز ۴۲۰۰ اخذ می‌شود؟ آیا به مردم گفته اید اختلاف حقوق گمرکی بر مبنای ارز نمایی و ارز ۴۲۰۰ با ضریب ۱۷ درصد می‌شود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان؟. آیا گفته اید این مبلغ برابر است با دو سال کل یارانه هدفمندی و یارانه معیشت که به مردم به عنوان اعانه می‌دهید؟

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروز برای ۳۰ هزار میلیارد تومان که در شرایط سخت اختصاصی به مردم داده شود، غوغا و فریاد به راه انداخته اید. چگونه رویتان می‌شود از انجام وظایف خود به اعانه یاد کنید؟

وی ادامه داد: قدرت خرید مردم را به یک سوم کاهش دادید و اکنون در این شرایط سخت اقتصادی و کرونا، اینکه می‌خواهید بخشی از دارایی‌های خود را بفروشید و به مردم که صاحبان اصلی کشور هستند پرداخت کنید، از آن به اعانه یاد می‌کنید.

زنگنه خطاب به دولتمردان، افزود: حمایت معیشتی از مردم اعانه نیست، تکلیف دولتی است که نتوانسته معیشت مردم را تضمین کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: چرا دولت باید بیش از ۲ میلیون و ۵۶۴ هزار میلیارد ریال سهم در شرکت‌های بورسی را در اختیار داشته باشد؟ چرا دولت می‌تواند بدون اجازه مجلس بیش از ۲۲ هزار میلیارد تومان نسبت به فروش اموال و دارایی‌ها خود اقدام کند و امروز برای ۳۰ میلیارد پول ندارد.

زنگنه تصریح کرد: چرا دولت اجازه دارد تا بیش از ۹۰ هزار میلیارد اوراق مشارکت برای هزینه‌های خود تاکنون به فروش برساند اما برای رفع مشکلات معیشتی قدمی بر ندارد؟ دولت به هر بهانه ای به دنبال مقابله با مجلس یازدهم است.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نمونه آخر آن مخالفت عجیب نماینده دولت با طرح اصلاح ساختار بودجه است. طرحی که پیش نویس آن توسط معاون سازمان برنامه و بودجه تنظیم شده بود و طی ۳ ماه گذشته در تمام جلسات از آن حمایت کرده و جمله به جمله آن با هماهنگی سازمان برنامه تنظیم شده است.

وی در پایان گفت: نمایندگان به جهت حفظ وحدت و عدم فراهم کردن موجبات خشنودی دشمنان قسم خورده کاخ سفید همه نامهربانی ها، بی صداقتی‌ها و حاشیه سازی‌ها را تحمل می‌کنند و با عزمی جدی تر در جهت رفع موانع معیشت مردم قدم بر می‌دارند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها