رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 17 April

به گزارش جامعه نیوز:  زمینه‌های علمی فراوانی برای جلوگیری از جریان‌های تفرقه‌افکن وجود دارد به گزارش خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، سید محمد حسینی رییس دانشگاه مذاهب اسلامی در دیدار با سیدعیسی حسینی مزاری دبیرکل حزب اسلامی تبیان که عصر امروز یکشنبه در محل دانشگاه برگزار شد، گفت: شناخت جریان های فکری و فعالان […]

به گزارش جامعه نیوز:

 زمینه‌های علمی فراوانی برای جلوگیری از جریان‌های تفرقه‌افکن وجود دارد

به گزارش خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، سید محمد حسینی رییس دانشگاه مذاهب اسلامی در دیدار با سیدعیسی حسینی مزاری دبیرکل حزب اسلامی تبیان که عصر امروز یکشنبه در محل دانشگاه برگزار شد، گفت: شناخت جریان های فکری و فعالان حوزه های اندیشه و علم برای تقویت و توسعه تقریب مذاهب اسلامی ضروری است. 

حسینی در این دیدار افزود: دانشگاه مذاهب اسلامی آمادگی جذب دانشجویان افغانستانی در سال جدید تحصیلی را دارد و با تصویب شورای عالی تقریب امکان تاسیس شعبه این دانشگاه در کابل و هرات هم وجود خواهد داشت. 

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی همچنین تاکید کرد: برای گسترش تفکر تقریب و جلوگیری از جریان های تفرقه افکن زمینه های علمی فراوانی وجود دارد که با همکاری های علمی دو کشور توسعه خواهد یافت. 

به گزارش فارس، حسینی‌ مزاری رئیس عمومی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان و رییس خبرگزاری صدای افغان نیز در این دیدار از گسترش فعالیت علمی و فرهنگی برای گسترش فرهنگ تقریب استقبال کرد و گفت:  با توجه به نفوذ جریان افراطی از سوی برخی کشورهای منطقه که با حمایت کشورهای غربی صورت می گیرد فعالیت تقریب اهمیت دو چندانی در افغانستان دارد و در این حوزه نقش دانشگاه مذاهب اسلامی ارزشمند است. 

حسینی مزاری افزود: علمای اهل سنت و تشیع با کمک چنین مجامعی می توانند حرکت علمی و سالم را برای شکل گیری تقریب به انجام رسانند. 

گفتنی است؛ در این دیدار مقرر شد با هماهنگی مرکز فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی تبیان برای جذب دانشجویان افغانستانی در دانشگاه مذاهب اسلامی به صورت حضوری و مجازی در سال تحصیلی آینده اقدام شود. 

این خبر را هم ببینید:  فهرست شهرستان‌هایی که از روز شنبه ۱۵ آذر قرمز خواهند بود/ تهران از شنبه نارنجی است

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها