رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 21 خبر


  • شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹
  • السبت ۱۹ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Saturday 5 December
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  زاهدی: دولت کمترین بهره از اختیارات داده شده توسط رهبری را داشته است به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمد مهدی زاهدی در نطق میان‌دستور خود در نشست علنی امروز (دوشنبه ۵ آبان ۹۹) مجلس با تقدیر از کادر درمانی بیمارستان‌ها در معالجه بیماران کرونایی گفت: این مجاهدان عرصه سلامت حقیقتا […]

به گزارش جامعه نیوز:

 زاهدی: دولت کمترین بهره از اختیارات داده شده توسط رهبری را داشته است

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمد مهدی زاهدی در نطق میان‌دستور خود در نشست علنی امروز (دوشنبه ۵ آبان ۹۹) مجلس با تقدیر از کادر درمانی بیمارستان‌ها در معالجه بیماران کرونایی گفت: این مجاهدان عرصه سلامت حقیقتا تحت فشارهای روحی و استرس‌های کاری جدی قرار دارند. باید این بار را از دوش آنها کم کرد و این کار تنها با اتخاذ سیاست‌ها و برنامه‌های سخت‌گیرانه ملی و انجام کارهای فرهنگی و آموزشی میسر است.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بر همگان به ویژه بر سیاسیون دنیا واضح است که هیأت حاکمه آمریکا تحت سیطره جهانی صهیونیسم بین الملل قرار دارد و لذا استراتژی آنها نسبت به جمهوری اسلامی ایران مشخص است، که جز به براندازی به چیز دیگری نمی‌اندیشند.

وی ادامه داد: از این رو تفاوتی ندارد که کدام نامزد انتخاباتی در آمریکا برنده شود، فقط ممکن است تاکتیک‌های آنها با هم متفاوت باشد.

زاهدی خاطرنشان کرد: ایران اسلامی کشوری مستقل است و روی پای خود با تکیه بر ملت و بهره‌گیری از ظرفیت‌های عظیم بالقوه و بالفعل درون کشور می‌ایستد و راه خویش را با صلابت ادامه می‌دهد و توجه و اعتنایی به بعضی پالس‌های نابهنجار برخی سیاسیون داخل کشور که نگاه به غرب دارند و به دنبال به اصطلاح صلح امام حسنی آن هم از منظر خویش هستند، ندارد.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مقام معظم رهبری بیشترین اختیارات را بر اساس قانون اساسی و اصل ولایت فقیه به دولت آقای روحانی داده، اما دولت کمترین بهره را از آن برده است.

وی افزود: شورای همکاری اقتصادی سران سه قوه تشکیل شده اما در همین دوران مشاهده می‌کنیم که قیمت ارز، طلا‌، مسکن،‌ خودرو، لوازم خانگی، غذا و حتی دارو چند برابر شده است. کجای کار می‌لنگد؟ آیا بی تدبیری تعدادی از مدیران و دولتمردان است؟ آیا سوءمدیریت است؟ آیا بی‌برنامگی است؟ آیا ناکارآمدی برخی دولتمردان است که به نظرم همه اینها هست.

زاهدی ادامه داد: در کنار اینها باید اضافه کرد که دولت،‌ خود را از جمع نخبگانی کشور در حوزه‌های مختلف دور کرده است. سیاست‌بازی و سیاسی‌کاری در اجزاء بدنه اجرایی دولت بر خرد جمعی و عقلانی و لحاظ کردن منافع ملی ارجحیت داده شده، هنوز ۹ ماه فرصت برای دولت باقی است. بیایید قرارگاه خدمت تشکیل دهید و با بهره‌گیری از نیروهای کارآمد، انقلابی با رویکرد مدیریت جهادی به وضعیت نابسامان معیشتی و اقتصادی مردم سروسامان دهید.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امت اسلامی و مردم غیور مسلمان و حتی غیرمسلمان ایران اظهار تاسف و تنفر خود را از هیأت‌ حاکمه فرانسه اعلام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. اظهار تنفر به خصوص در جسارت به پیامبر رحمت و پیامبری که اخلاق را جزو اهداف اصلی رسالت و نبوت خویش قرار داده بود، امت اسلامی ضمن احترام به همه ادیان الهی و پیامبران عظیم‌الشأن از رهبران دینی دنیا به ویژه پاپ اعظم انتظار دارد که این حرکت غیر توحیدی و غیراخلاقی دولتمردان فرانسه را محکوم و همه را دعوت به وحدت و توحید عملی کند.

وی افزود: از دولت و ملت عراق و به ویژه جریان مقاومت در این کشور به خاطر پافشاری در جهت اجرای قانون تخلیه پایگاه‌های آمریکایی تقدیر و تشکر می‌کنم؛ چراکه این پایگاه‌ها به عنوان محلی برای تفرقه و اختلاف‌افکنی در بین امت اسلامی و سرکوب جریان مقاومت به کار می‌رود.

زاهدی در پایان گفت: دهه آینده برای کشور ایران دهه فرصت و چالش‌هاست. معتقدم و باور دارم که باید زمینه‌های انتقال مسؤولیت‌ها به نسل سوم و چهارم با شتاب بیشتری انجام شود. بزرگ‌ترین فرصت کشور همین نسل جوان انقلابی، باانگیزه، باهوش و میهن‌دوست است. باید به این نسل میدان داد تا تجربه کسب کند و آماده پذیرش مسؤولیت‌های سنگین باشد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها