رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  زارعی: به‌دنبال تشکیل جبهه علمی- فرهنگی هستیم/ عضویت ۵۶۰۰۰ هیات علمی در بسیج اساتید به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، جمعی از مسئولان بسیج اساتید کشور صبح امروز با حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه دیدار و گفت وگو کردند. مجتبی زارعی رئیس بسیج اساتید کشور در این جلسه، ضمن […]

به گزارش جامعه نیوز:

 زارعی: به‌دنبال تشکیل جبهه علمی- فرهنگی هستیم/ عضویت ۵۶۰۰۰ هیات علمی در بسیج اساتید

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، جمعی از مسئولان بسیج اساتید کشور صبح امروز با حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه دیدار و گفت وگو کردند.

مجتبی زارعی رئیس بسیج اساتید کشور در این جلسه، ضمن ارائه گزارش فعالیت‌های این تشکل انقلابی، بر ضرورت اجتماعی کردن علم و دانشگاه و مسئله محور شدن محافل علمی تا شکل گیری دانشگاه تمدن ساز تأکید کرد و گفت: ۲۰ سال از دوره زعامت رهبر انقلاب به تبیین نظریه تولید علم اختصاص داشته و جریان سازی بسیج اساتید در این حوزه، از اهداف ما است.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب از مقابله با جنگ نرم عبور کرده‌اند و تولید قدرت نرم را مطالبه می‌کنند و از این رو اندیشکده سیاست پژوهی و راهبردنگاری را تأسیس کرده‌ایم و دنبال نظام افزارها و ساختارافزارها هستیم.

رئیس بسیج اساتید تصریح کرد: از قریب ۱۷۰۰۰۰ نفر اعضای هیأت علمی و مدرسان مراکز علمی و دانشگاهی، بالغ بر ۵۶۰۰۰ نفر عضو داریم و تاکنون ۱۰۸۴ کانون استادی در سراسر کشور فعال شده است.

زارعی ادامه داد: مردم از حرف های سیاسی خسته شده اند  و ما به دنبال تشکیل جبهه علمی – فرهنگی هستیم و مرجعیت و ریاست این جبهه، باید به نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها سپرده شود. 

معاون علمی بسیج اساتید هم در بخش دیگری از این جلسه تأکید کرد: گروه های مرجع در جامعه هم هویت ساز و هم جهت دهنده هستند و ما در طول انقلاب اسلامی، گروه های مختلفی را در جایگاه مرجعیت جامعه تجربه کرده ایم ، اما یک گروه مرجع پایدار با کمترین آسیب ، علما هستند و از این ظرفیت و سرمایه فرهنگی که قابلیت اجتماعی شدن دارد ، باید به شکل مطلوب استفاده کنیم.

این خبر را هم ببینید:  کشورهای اسلامی صنایع دفاعی مشترک ایجاد کنند

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها