رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 174 خبر


  • چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۰ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 12 May

به گزارش جامعه نیوز:  رگبار و رعدوبرق در اغلب نقاط کشور/هشدار بالاآمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها‌ در برخی استان‌ها‌ صادق ضیائیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: روز آینده ۱۰ اردیبهشت در خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان […]

به گزارش جامعه نیوز:

 رگبار و رعدوبرق در اغلب نقاط کشور/هشدار بالاآمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها‌ در برخی استان‌ها‌

صادق ضیائیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: روز آینده ۱۰ اردیبهشت در خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، قزوین، جنوب اصفهان و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های سمنان، مازندران، تهران و گیلان، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و همچنین گرد و خاک در برخی نقاط پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود:‌ روز آینده شدت بارش‌ها در خراسان رضوی، شرق خراسان شمالی، خراسان جنوبی، هرمزگان و کرمان پیش‌بینی می‌شود و در این مناطق احتمال وقوع تگرگ وجود دارد.

وی ادامه داد: روز شنبه ۱۱ اردیبهشت با تقویت جریانات ناپایدار تراز میانی در استان‌های واقع در شمال غرب، برخی نقاط غرب کشور، شمال شرق کشور، سواحل خزر و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در برخی مناطق گرد و خاک و بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود، این شرایط بعد‌از‌ظهر شنبه در استان‌های کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس یزد و اصفهان پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان تأکید کرد: در مناطقی که ذکر شد، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان آب موقت در مسیل‌ها، صاعقه و برق گرفتگی در مناطق مستعد، احتمال وقوع تگرگ، وزش باد شدید موقت‌ و خیزش گردوخاک و شکستن درختان پیش‌بینی می‌شود؛ در این راستا ‌ضرورت دارد خودداری از تردد و توقف در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها، امتناع از کوهنوردی، عدم چرای دام در ارتفاعات و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و تحکیم سازه‌های موقت در دستور کار باشد.

این خبر را هم ببینید:  نتایج انتخابات با حضور پررنگ مردم محکم‌تر خواهد بود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده در اغلب مناطق کشور غیر از ایلام و جنوب استان‌های فارس و بوشهر و خوزستان، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در برخی مناطق گردوخاک تداوم دارد.

وی اظهار داشت: روز شنبه ۱۱ اردیبهشت در شمال غرب کشور کاهش نسبی دما را داریم و روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده در استان‌های ساحلی خزر، استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز و شمال شرق کشور، کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز جمعه ۱۰ اردیبهشت صاف تا قسمتی ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۲۸ و ۲۰ درجه خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۰ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر‌کرد با کمینه دمای ۴ درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها