پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
روند کاهشی نرخ بیکاری در چهارمحال و بختیاری/ 110 هزار کارگر در حوزه اقتصادی استان فعالیت دارند - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

روند کاهشی نرخ بیکاری در چهارمحال و بختیاری/ ۱۱۰ هزار کارگر در حوزه اقتصادی استان فعالیت دارند

به گزارش جامعه نیوز:

 روند کاهشی نرخ بیکاری در چهارمحال و بختیاری/ ۱۱۰ هزار کارگر در حوزه اقتصادی استان فعالیت دارند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، سید حفیظ‌الله فاضلی ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری به کاهش نرخ بیکاری در چند سال اخیر در سطح استان اشاره کرد و گفت:‌‌ در سال ۹۷ نرخ بیکاری ۳.۴ درصد و در سال ۹۸ تقریبا ۲ واحد کاهش یافته و سرانه سال جاری هنوز اعلام نشده اما رسیدن نرخ بیکاری در زمستان سال ۹۸ به ۲۳.۶ و در زمستان ۹۹ به ۱۳.۶ گویای کاهش نرخ بیکاری در استان است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری افزود: وظیفه اصلی و مطالبه‌گری مجموعه کار و رفاه اجتماعی تنها ایجاد اشتغال نیست بلکه حمایت از تولید، ثبت اشتغال و بهبود روابط بین کارگر و کارفرما است تا کارگر در یک فضای آرام، ایمن و امن کار کند و امر تولید را که شعار اصلی سال است تحقق بخشد که افزایش اشتغال و افزایش صادرات و رفاه را برای کارگران به دنبال دارد.

فاضلی با بیان اینکه ۱۱۰ هزار نفر در جامعه کارگری استان در خط مقدم اقتصادی و تحریمی فعالیت دارند، ادامه داد: در سال‌های اخیر امر سه جانبه‌گرایی یعنی کارگر، کارفرما و دولت که اساس مجموعه کار، و رفاه اجتماعی است در استان محقق شد.

وی با بیان اینکه ۱۶۰ تشکل کارگری تا پایان سال ۹۱ در استان فعالیت می‌کردند که این رقم در سال ۹۲ به ۲۶۰ تشکل رسید، اظهار کرد: قبلا هدف تنها ایجاد تشکل بود ولی اکنون مشارکت همه‌جانبه این تشکل‌ها در بخش‌های مختلف کار و رفاه اجتماعی در اولویت قرار گرفته است.

این خبر را هم ببینید:  جزئیات گزارش کمیسیون قضایی از شکایت نمایندگان/ استنکاف روحانی از اجرای ۲۴ قانون کلیدی محرز شد

فاضلی افزود: در حوزه‌های فرهنگی کلاس‌های مختلف با موضوعات آسیب‌های اجتماعی، موادمخدر، مسابقات مذهبی و… برای خانواده‌های کارگران برگزار کردیم که موفقیت‌هایی از جمله کسب ۱۰ مدال ملی و جهانی در زمینه مسابقات قرآنی و افزودن ۵ هزار متر مربع به سرانه ورزشی استان، همچنین جذب بیش از ۲۰ میلیارد بودجه ورزشی از افتخارات ما در این حوزه است.

مدیرکل کار،  تعاون و رفاه اجتماعی استان گفت: متاسفانه هنوز مجموعه ورزشی کامل برای جامعه کارگری در استان دایر نشده است که امسال این موقعیت ایجاد خواهد شد.

فاضلی به افزایش روابط کار و کارفرما اشاره و بیان کرد: قبلا ۴۵ درصد از آرای صادر شده پرونده‌های مربوط به این حوزه در هیئت‌های تشخیص قابلیت اعتراض پیدا می‌کرد و ۳۲ درصد از این آرا به دیوان عدالت اداری می‌رفت و حدود ۳۰ درصد از این آرا در دیوان اداری نقض می‌شد که این نقض نشانه عدم رعایت دقت، عدالت و انجام درست قوانین بود که پس از تحقیقات و به‌روزرسانی کارگران و قوانین اکنون این نقض آرا به زیر یک درصد رسیده است.

وی در پایان غبارروبی گلزار شهدای کارگر و نواختن زنگ کار و تلاش در یکی از بنگاه‌های اقتصادی به صورت نمادین را از جمله برنامه‌های انجام شده در هفته کار و تلاش دانست.

 انتهای پیام/۶۸۰۳۶/م