پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
روسیه: اقدامات آمریکا و ناتو در اروپا، تهدید نظامی را تشدید می‌کند - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

روسیه: اقدامات آمریکا و ناتو در اروپا، تهدید نظامی را تشدید می‌کند

به گزارش جامعه نیوز:

 روسیه: اقدامات آمریکا و ناتو در اروپا، تهدید نظامی را تشدید می‌کند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه امروز (سه‌شنبه) در جلسه شورای وزاری دفاع سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) در دوشنبه درباره عواقب اقدامات آمریکا و ناتو در اروپا هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری «تاس»، وی گفت: تشدید تهدید نظامی در پی اقدامات ایالات متحده و ناتو در منطقه اروپا با افزایش آمادگی رزمی نیروها و تقویت حضور رو به جلو تسهیل می‌شود. زیرساخت‌های نظامی در حال مدرن شدن است، شدت آموزش عملیاتی و رزمی در حال افزایش است. احساسات ملی گرایانه در اوکراین در حال افزایش است که درگیری مسلحانه در دونباس از جمله در نواحی هم مرز با روسیه را تهییج می‌کند.

وزیر دفاع روسیه افزود در واکنش به این اقدامات تهدیدآمیز، روسیه اقدامات مناسبی را انجام داده است. 

او تاکید کرد که مسکو با دقت اقدامات غرب را زیر نظر دارد و در همین خصوص اظهار داشت: ما همچنان از نزدیک وضعیت را زیر نظر داریم. روند انتقال و استقرار نیروهای ناتو در اروپا بخشی از رزمایش «دیفندر- یوروپ» است. ما شاهد بودیم که دو روز قبل نیروهای آمریکایی به بندر «دورس» آلبانی رسیدند.

شویگو در ادامه در اشاره به اظهارات مداخله جویانه و تهدیدآمیز غرب در خصوص اقدامات نظامی روسیه در مرزهای خود، تاکید کرد که مسکو هر کاری که لازم ببیند برای اطمینان از امنیت مرزهایش انجام خواهد داد.  

پیشتر و در بحبوحه تنش‌های کشورهای غربی با روسیه بر سر منطقه شرق اوکراین، شبکه آمریکایی «سی‌ان‌ان» گزارش داد «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا به کی‌یف سفر خواهد کرد.

این خبر را هم ببینید:  4 هزار حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان بناب

سی‌ان‌ان به نقل از منابعی در دولت اوکراین اعلام کرد که علاوه بر دیدار احتمالی رؤسای جمهور آمریکا و روسیه در اروپا، بلینکن نیز قرار است در ماه مه به اوکراین برود.

روز جمعه بود که وزارت دفاع روسیه از آغاز فرایند بازگشت نیروهای این کشور از پایگاه‌های دائمی خود در شبه‌جزیره کریمه خبر داد. 

اوکراینی‌ها در روزهای گذشته روسیه را به استقرار نیروهای نظامی در اطراف مرزهای مشترک متهم کرده و مدعی شدند استقلال‌طلبان تحت حمایت روسیه به صورت سیستماتیک، آتش‌بس در شرق اوکراین را نقض می‌کنند.

این در حالی است که کی‌یف چندی پیش کمک‌ نظامی چند صد میلیون دلاری از آمریکا شامل خودروهای زرهی، پهپاد و موشک‌های ضد تانک دریافت کرده و آنها را در نزدیکی مرز روسیه مستقر کرده بود که واکنش روسیه را در پی داشته است.

انتهای پیام/ص