پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
روزنامه‌نگاری با جلیقه انتحاری! - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

روزنامه‌نگاری با جلیقه انتحاری!

به گزارش جامعه نیوز:

 روزنامه‌نگاری با جلیقه انتحاری!

مجله فارس پلاس؛ حمزه ناجیان: اعدام روح‌الله زم، بسیاری از رسانه‌های فارسی زبان را دچار ترس و آشفتگی کرد، این را از عملکرد این رسانه‌ها می‌توان فهمید:

13990923000328 Test NewPhotoFree - روزنامه‌نگاری با جلیقه انتحاری!

 

خبرنگاران این رسانه‌ها نیز در شوک این خبر فرو رفتند، مسیح علینژاد یکی از مزدوران اپوزیسیون نیز که روح‌الله زم، دریافت پاسپورت آمریکایی‌اش در دیدار با پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا را افشا کرد، یکی از این افراد است.

13990923000331 Test NewPhotoFree - روزنامه‌نگاری با جلیقه انتحاری!

 

BBC فارسی سعی کرده تا او را افشاگر اخبار محرمانه نظام بداند، درحالی که بسیاری از اخباری که این رسانه مدعی افشاگری‌اش توسط روح‌الله زم بود پیش از این در رسانه‌ها منتشر شده بود.

13990923000370 Test NewPhotoFree - روزنامه‌نگاری با جلیقه انتحاری!

 

جریان ضدانقلاب سعی دارد به صورت غیرمستقیم و با تکرار کلیدواژه «روزنامه نگار» این مهره موثر در افزایش تحریم‌ها علیه ایران سرکرده و عنصر موثر ضدانقلاب که خودش اقرار کرده بود لیدر اغتشاشات ۹۶  است را تبرئه کند.

 

از سوی دیگر مشخص نیست که این چه روزنامه نگاری است که برای حمله موشکی به مراکز ایران برنامه دارد، ساخت مواد منفجره به مردم برای استفاده در خیابان‌ها را آموزش می‌دهد، با سرویس‌های اطلاعاتی غربی ارتباط می‌گیرد، برایش تیم حفاظتی می‌گذارند و از زمان دستگیری تا اعدامش، رژیم صهیونیستی، وزارت خارجه امورخارجه آمریکا، مسئولان فرانسوی و … ابراز نگرانی می‌کنند و پیام تسلیت صادر می‌کنند.

13990923000327 Test NewPhotoFree - روزنامه‌نگاری با جلیقه انتحاری!

طی روزهای گذشته اخبار زیادی درباره جنایات روح‌الله زم از جمله  گرا دادن به تحریم‌کنندگان ملت ایران، اعلام محل‌های تردد شهید سلیمانی در سوریه،  جمع‌آوری اطلاعات تحرکات عملیاتی مدافعان حرم در عراق و سوریه،  یکپارچه کردن عناصر ضدانقلاب در رسانه‌ها و … منتشر شد(اینجا)، اما در ادامه نگاهی به تعدادی از هزاران دروغ و شایعه‌ای که وی در قامت موسس کانال آمدنیوز منتشر می‌کرد و هیچ سنخیتی با اصول روزنامه‌نگاری نداشت، می‌اندازیم:

این خبر را هم ببینید:  شهریاری: ستاد کرونا عملا برعکس توصیه‌های وزیر بهداشت عمل می‌کند/ وضعیت شمال کشور، شلوغ و نگران‌کننده است

 

* دستور حمله به مراکز پراهمیت ایران

 یکی از عمده‌ترین اقدامات جنایتکارانه روح الله زم، تلاش و حمایت برای ساخت پهپاد و موشک و زدن آن‌ها به مراکز حساس کشور بود، موضوعی که در دادگاه نیز به آن اذعان کردند.

13990923000626 Test NewPhotoFree - روزنامه‌نگاری با جلیقه انتحاری!

* دستور ساخت بمب دستی

آمدنیوز حتی پارا فراتر گذاشت و علنا ساخت بمب دستی برای مقابله ماموران امنیت کشور را آموزش داد که همین موضوع با شکایت وزیر ارتباطات روبرو شد و  حتی این کانال تلگرامی به دلیل آموزش ساخت بمب دستی و کوکتل مولوتف مدتی مسدود شد.

نکته تامل برانگیز آن جا است که یکی از همین وسایلی که آمدنیوز روش ساختش را آموزش داده بود، توسط دراویش برای مقابله با ماموران انتظامی استفاده شد.

13990923000625 Test NewPhotoFree - روزنامه‌نگاری با جلیقه انتحاری!
ابزاری که پس از آموزش در آمد نیوز در اغتشاشات به کار گرفته شد

* تجزیه ایران

یکی از خطوط خبری که به روح‌الله زم دیکته شده بود وی برای آن تلاش می‌کرد؛ تجزیه طلبی ایران بود. این کانال خبری که در بسیاری از ناآرامی‌ها سعی کرد تا اقوام مختلف ایران را در مقابل حکومت قرار دهد. نمونه های زیر و استفاده از عناوینی چون آذربایجان جنوبی(عنوانی که تجزیه طلبان برای این منطقه به کار میبرند) بخشی از این پاز ل است. بازنشر مطالب با محتوای تجزیه طلبانه  و یا درخواست رفردندوم بین اقوام از دیگر تحرکات این شبه رسانه بود.

13990923000618 Test NewPhotoFree - روزنامه‌نگاری با جلیقه انتحاری!

13990923000812 Test NewPhotoFree - روزنامه‌نگاری با جلیقه انتحاری!

 

دستور حمله فیزیکی به ساختمان‌ها

هدایت اغتشاشات و اطلاع رسانی برای آشوب‌های خیابانی از دیگر  برنامه‌های محول شده آمدنیوز بود. آن‌ها در این راستا با چاشنی شایعه پراکنی سعی کردند تا مردم را برای تخریب اموال عمومی و آتش زدن سطل آشغال‌ها  تحریک کردند. تصویر زیر بخشی از اشاعه خشونت آمد نیوز است که از اغتشاش‌گران می‌خواهد به برخی مراکز هجوم بیاورند و اموال عمومی مردم را تخریب کنند. آمد نیوز قصد دارد به اغتشاش‌گران خط‌دهی کند تا به صدا و سیما و سازمان بسیج دانشجویی حمله کنند.

این خبر را هم ببینید:  فارس من| لزوم تشکیل معاونت محرومیت‌زدایی در استانداری‌های کشور

13990923000633 Test NewPhotoFree - روزنامه‌نگاری با جلیقه انتحاری!

* کشته‌سازی

پروژه کشته‌سازی که از اغتشاشات سال ۷۸ در بین اپوزیسیون رواج پیدا کرد، یکی از متداول‌ترین ترفندهای مورد استفاده آمدنیوز بود. این رسانه در اغتشاشات سال های اخیر نیز چندین بار از این حربه استفاده کرد.

یکی از دلخراش‌ترین حوادث سال ۹۶ ، حمله اغتشاش‌گران به ماشین آتش نشانی بود که منجر به کشته شدن یک پدر و پسر در درود شد. آمد نیوز در ادعایی عجیب مدعی شد که آن ها توسط ماموران انتظامی ایران کشته شدند!اما پدر غلامرضا و پدربزرگ شهریار هداوند ضمن تکذی ادعای آمد نیوز، اقدامات ضدانقلاب را محکوم کردند و خواستار برخورد با فتنه گران شدند.

13990923001108 Test NewPhotoFree - روزنامه‌نگاری با جلیقه انتحاری!

 

آمدنیوز در زمان اغتشاشات دراویش گنابادی مدعی کشته شدن ۳ تن از درویشان به ضرب گلوله شد درحالی که این موضوع صحت نداشت و حتی برعکس محمد ثلاث ۳ تن از بسیجیان را با اتوبوس به کام مرگ کشاند که حتی در این مورد هم سعی کرد ثلاث قانل را مظلوم جلوه دهد.

13990923001112 Test NewPhotoFree - روزنامه‌نگاری با جلیقه انتحاری!

 

این شبه رسانه همچنین در اغتشاشات سال ۹۶ با انتشار تصویری مدعی شد تشییع جنازه با شکوه ۲ امین رمضانی و آرش خدر از جان باختگان اعتراضات مسجد سلیمان شد، درحالی که تصاویر و فیلم‌ها مربوط به تشییع دو تن از بزرگان عشایر بود و اصلاً کسی در اعتراضات کشته نشده بود.(اینجا)

13990923001111 Test NewPhotoFree - روزنامه‌نگاری با جلیقه انتحاری!

 

 

* دعوت به آشوب‌ کشیدن خیابان‌ها

آمد نیوز در طول سال‌های فعالیتش بارها به دروغ مدعی می‌شد که تصاویری از تجمعات را منتشر می‌کند درحالی که اصلا تصاویر ادعایی نه به آن زمان نه به آن مکان اختصاص داشت.

این خبر را هم ببینید:  عرضه کتاب مرحوم «سوسن طاقدیس» در نرم‌افزار کتابراه

13990923001113 Test NewPhotoFree - روزنامه‌نگاری با جلیقه انتحاری!
استفاده از یک تصویر برای اعتراضات دوشهر!

13990923001115 Test NewPhotoFree - روزنامه‌نگاری با جلیقه انتحاری!
شایعه اعتراض در ورامین، درحالی که طبق اطلاعات خبرنگار ما در سال ۹۶ بناک دی در آن شهر هیچ شعبه نداشت

13990923001121 Test NewPhotoFree - روزنامه‌نگاری با جلیقه انتحاری!
شایعه تجمع در مرداد درحالی که برخی کاپشن بر تن دارند

13990923001122 Test NewPhotoFree - روزنامه‌نگاری با جلیقه انتحاری!
شایعه تجمع در مرداد درحالی که برخی کاپشن بر تن دارند

13990923001114 Test NewPhotoFree - روزنامه‌نگاری با جلیقه انتحاری!
شایعه سازی با القای دروغ ورود تانک به خیابان های پایتخت

13990923001125 Test NewPhotoFree - روزنامه‌نگاری با جلیقه انتحاری!
شایعه آتش زدن پمپ‌بنزین شهید حججی اصفهان با سوءاستفاده از فیلم آتش‌سوزی قدیمی بندر لنگه که بر اثر ایراد فنی رخ داده بود

 

* شایعه علیه مسئولان نظام و نهادهای مردمی

از دیگر حربه‌های آمدنیوز تخریب نهادهای نظامی و مردمی بود. آن‌ها برای بی‌اعتبار کردن این نهادها دست به انتشار شایعات فراوانی زدند از کمیته امداد و اورژانس گرفته تا نیروی انتظامی و سپاه.

13990923001172 Test NewPhotoFree - روزنامه‌نگاری با جلیقه انتحاری!

13990923001170 Test NewPhotoFree - روزنامه‌نگاری با جلیقه انتحاری!

 

انتهای پیام/