رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۲۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 10 May

به گزارش جامعه نیوز:  روحیه جهادی و انقلابی منشأ نشاط و پرکاری دولت جوان حزب‌اللهی است به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری ظهر امروز در نشست با شماری از مسؤولان استانی، با اشاره به در پیش بودن سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، بر […]

به گزارش جامعه نیوز:

 روحیه جهادی و انقلابی منشأ نشاط و پرکاری دولت جوان حزب‌اللهی است

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری ظهر امروز در نشست با شماری از مسؤولان استانی، با اشاره به در پیش بودن سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، بر همت و تشریک ‌مساعی همگانی برای تحقق دولت جوان حزب‌اللهی تأکید کرد.

وی با بیان اینکه دولت جوان حزب‌اللهی دولت پرکار و پرنشاط است، افزود: رابطه مستقیمی بین کارآمدی و پرکاری وجود دارد، زیرا نتیجه پرکاری و تلاش مضاعف دولت و دولتمردان رفع مشکلات کشور، حرکت در مسیر آبادانی و رضایت حداکثری مردم خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: نکته اساسی در این میان آن است که منشأ پرکاری را باید در وجود روحیه انقلابی و جهادی جستجو کرد، بر این اساس دولتی که در این روحیه ضعف دارد و اعضای آن را افرادی تشکیل می‌دهند که از این روحیه فاصله دارند نمی‌تواند دولتی پرکار و پرنشاط را رونمایی کند، محافظه‌کاری و کم‌کاری بر آن غلبه خواهد کرد و مسببات نارضایتی مردم را فراهم خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه دولت جوان حزب‌اللهی دولت مردمی و خدمت رسان است، خاطرنشان کرد: مردمی بودن دولت از شاخصه‌های مهم مطلوبیت نظام‌های سیاسی است.

رییس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی افزود: مهم‌ترین شاخصه مردمی بودن یک دولت در گام اول به قدرت رسیدن از طریق انتخاباتی با مشارکت حداکثری است و گام دوم مردمی بودن دولت، نوع و چگونگی تعامل با مردم است.

وی ادامه داد: الگوی ارتباط دولت با مردم اگر صادقانه، صریح، دوسویه و متعالی باشد زمینه مشارکت حداکثری برای رشد و آبادانی جامعه را در پی خواهد داشت.

این خبر را هم ببینید:  تغییر مدیر آموزش و پرورش دیشموک در ماه‌های آخر دولت/اژدر جایگزین نوروزی‌نیا شد

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری تصریح کرد: دولت مردم‌سالار با باور و رویکرد حقیقی به استقلال سیاسی اقتصادی و فرهنگی برای حل معضلات و مشکلات به استعدادهای درونی مردم سرزمین خود اتکا می‌کند و مردم را در امور محوریت می‌دهد و رکن جمهوریت نظام را بیش از پیش تقویت می‌کند.

رویکرد تعامل با مردم در دولت جوان حزب‌اللهی از خدمتگزاری به خدمت‌رسانی ارتقا می‌یابد

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه دولت جوان حزب‌اللهی دولتی مردمی است، افزود: دولتی که ارتباط تنگاتنگی با مردم ندارد از شناخت نیازهای واقعی جامعه ناتوان است و در تشخیص اولویت‌ها دچار اشتباه محاسباتی خواهد شد و حاصل آن افزایش نارضایتی و واگرایی مردم و دولت و فاصله گرفتن از معیار مردمی بودن و درنهایت بحران ناکارآمدی است.

14000207000492 Test PhotoN - روحیه جهادی و انقلابی منشأ نشاط و پرکاری دولت جوان حزب‌اللهی است

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری تصریح کرد: در دولت مردمی، رویکرد تعامل با مردم از خدمتگزاری به خدمت‌رسانی ارتقا یافته است.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی خاطرنشان کرد: تفاوت این دو رویکرد در این است که در خدمت‌رسانی به جای اینکه مردم به سراغ دولتمردان بیایند و درخواست کنند، این دولت است که به سراغ مردم می‌آید و خدمات خود را به مردم تقدیم می‌کنند.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه دولت جوان حزب‌اللهی دولت شایسته‌سالار است، اظهار کرد: شایسته‌سالاری بهره‌گیری از انرژی خلاق افراد نخبه و برگزیده اجتماع است.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری افزود: دولت شایسته‌سالار دولتی است که در آن بهترین افراد از لحاظ دانشی و مهارتی در بهترین جایگاه با بالاترین بازده خدمت می‌کنند.

وی ادامه داد: بدون شک دولتی موفق است که اداره امور خود را در اختیار شایستگانی گذاشته باشد که از تعهد و تخصص لازم برخوردار باشند.

این خبر را هم ببینید:  ساده کردن قوانین باعث روی ریل افتادن کارها و رفع موانع تولید می شود

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی اضافه کرد: بده بستان‌های جناحی و گزینش مدیران و مسئولان دولتی مبتنی بر گرایش‌های حزبی بزرگ‌ترین آفتی است که دولت را با بحران کارآمدی مواجه خواهد کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری افزود: از سوی دیگر شایسته‌سالاری، تخصصگرایی را نیز به همراه دارد و حاصل آن ارتقای علمی و تضمین تصمیم‌ها و برنامه‌های دولت خواهد بود، امری که دولت جوان حزب‌اللهی در پی تحقق آن است.

انتهای پیام/ن


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها