رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  روحانی: وقتی مشکل ایجاد می شود هر کسی می خواهد تقصیر را گردن دیگری بیاندازد به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا گفت: ما امروز با ویروس جدید انگلیسی مواجه شدیم که قدرت سرایتش ۷۰ درصد […]

به گزارش جامعه نیوز:

 روحانی: وقتی مشکل ایجاد می شود هر کسی می خواهد تقصیر را گردن دیگری بیاندازد

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا گفت: ما امروز با ویروس جدید انگلیسی مواجه شدیم که قدرت سرایتش ۷۰ درصد بیشتر از ویروس ووهانی است و با شدتی با این ویروس مواجه شده‌ایم.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم یک موفقیتی بدست آوریم یک پروتکل نمی‌تواند چاره ساز است و باید همه پروتکل‌ها را رعایت کنند. در این داستان هیچ عاملی به تنهایی نمی‌تواند مساله را حل کند. 

رئیس جمهور تصریح کرد: اصلا بگویند تا ۶ ماه دیگر هیچ کسی سفر نرود؛ آیا مشکل حل می شود نه؛ سفر درون شهری هست. وقتی شرایط آرام می شود هر کسی می‌گوید یک چیزی دلیل معجزه بوده اما وقتی مشکل ایجاد می شود هر کسی می خواهد تقصیر را گردن دیگری بندازد. 

روحانی خاطر نشان کرد: تریبون‌ها باید به مردم آموزش و آرامش به مردم بدهد و باید هشدار های لازم را به مردم بدهد. هفته‌ای که شروع شده هفته سختی است. مراعات پروتکل‌ها باید به ۸۵ و ۹۰ برسد.

رئیس جمهور گفت: امروز در جلسه ما یک بحث مهمی در مورد واکسن شد. واکسن یکبار در تمامی عمر نیست و شاید ۶ ماه دیگر ممکن باشد دوباره واکسن زده شود. وزارت بهداشت می‌گوید واکسن کرونا چیزی نیست که برای یکسال باشد و شاید کمتر باشد و باید به فکر تولید واکسن زیاد باشیم. 

وی بیان داشت: یادمان باشد در زمان آوردن واکسن‌‌های روسیه‌ای و چینی چه مسائلی  مطرح شد. وقتی می‌خواستیم واکسن بخریم آمدند و تزلزل ایجاد کردند. ما یادمان نرود دیروز چی گفتیم. واکسنی که می‌خواهیم بخریم باید وزارت بهداشت تایید کند. 

این خبر را هم ببینید:  دولت ناچار است مطابق نظر کارشناسان با تعطیلی فراگیر مانع پیشروی ویروس مخرب کرونا شود

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه هر چه سریعتر باید واکسن خریداری کنیم، اظهار داشت: ۷ تا ۸ میلیون نفر هستند و سن آن‌ها بالای ۶۵ سال است که اگر بتوانیم آن‌ها را واکسینه کنیم خیلی شرایط فرق می‌کند. تا پایان دولت هزاران تخت بیمارستانی آماده می‌شود. 

ادامه دارد …


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها