رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 20 خبر


  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
  • الجمعة ۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 16 April

به گزارش جامعه نیوز:  روحانی: دوران هشت سال جنگ تحمیلی دوران آزمایش بزرگی برای ملت ما بود به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور عصر امروز در آئین گرامیداشت روز پرستار ضمن تبریک این روز، گفت: چه الگویی بالاتر از دُخت امیرالمومنین (ع) داریم، که در آن شرایط روز […]

به گزارش جامعه نیوز:

 روحانی: دوران هشت سال جنگ تحمیلی دوران آزمایش بزرگی برای ملت ما بود

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور عصر امروز در آئین گرامیداشت روز پرستار ضمن تبریک این روز، گفت: چه الگویی بالاتر از دُخت امیرالمومنین (ع) داریم، که در آن شرایط روز کربلا، از امام سجاد (ع) هم پرستاری می‌کرد.

وی ادامه داد: در روزهای دفاع مقدس، بیمارستان‌های ما از خط مقدم ده کیلومتر بیشتر قاصله نداشت و جراحان ما که داوطلب بودند در کنار جراحیشان بمب و موشک می‌خورد.

رئیس جمهور گفت: آن فداکاری که پزشکان و پرستاران ما در میدان جنگ داشتند را می‌شود به صحرای کربلا و مشقت حضرت زینب کبری (س) تشبیه کرد. پرستاری، سرپرستی و سخن گفتن حضرت زینب کبری (س) همه کنار هم بود و در جمهوری اسلامی هم پرستاران رهرو راه ایشان هستند.

وی با اشاره به آیه لِیَبْلُوَکُمْ أَیُّکُمْ أَحْسَنُ عَمَلًا در قرآن بیان داشت: دوران هشت سال جنگ تحمیلی دوران آزمایش بزرگی برای ملت ما بود که کار بزرگی انجام شد. داوطلب بودن خیلی مهم است. 

روحانی با تاکید بر اینکه سه سال است در جنگ تحمیلی اقتصادی هستیم اظهار داشت: کدام کشور است که بتواند زندگی مردمش را در همچین دورانی با حداقل‌ها اداره کند. 

رئیس جمهور گفت: موضوع کرونا یک آزمایش برای متخصصین،مردم و پزشکان ما بود و حتی پایان آن هم برای ما روشن نیست. ما هنوز وسط راه هستیم. انصافا نمره خوب گرفتند و وجدان عمومی مردم (در مقابل آنها) تواضع می‌کنند. حتما در این ده ماه گذشته منزلت اینها بالاتر رفته است و مردم دیدند که در زمان خطر پرستاران و پزشکان فرار نکردند.

این خبر را هم ببینید:  پاسخ ایران به تهدیدات تل‌آویو از مبدأ خلیج فارس/ هرگز درباره موشک‌ با آمریکا گفت‌وگو نمی‌کنیم

وی تصریح کرد: گاهی برخی از پرستاران از خانواده و فرزندانشان گذشتند. ما از نرم جهانی در داشتن پرستار پائین‌تر هستیم.

روحانی با تاکید بر اینکه پزشکی ما در نیا سربلند است، بیان داشت: پرستاران و پزشکان ما، مورد اعتماد ایرانی‌‌ها و غیر ایرانی‌ها هستند و معلوم می‌شود امتحان خود را پس داده اند.

ادامه دارد…


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها