رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
  • السبت ۲۲ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 6 March
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  روحانی: در طول این سه سال، شبی نبود که با خیال آسوده سر به بالین بگذارم به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت جهاد کشاورزی با تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی گفت: به همه خانواده‌هایی که عزیزانشان را […]

به گزارش جامعه نیوز:

 روحانی: در طول این سه سال، شبی نبود که با خیال آسوده سر به بالین بگذارم

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت جهاد کشاورزی با تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی گفت: به همه خانواده‌هایی که عزیزانشان را در جریان نهضت و انقلاب اسلامی فدا کردند و به روان پاک شهدا درود می فرستیم.

وی افزود: همچنین از مردم عزیز ایران بایستی برای ۱۶سال مبارزه برای پیروزی نهضت اسلامی،از سال ۴۱ تا ۵۷ و نیز به خاطر ۴۲سال ایستادگی، صبر، مقاومت‌، سازندگی‌ و دفاع از کشورشان در دوران بعد از انقلاب و در سه سال اخیر بخاطر صبر و مقاومت آنها در جنگ اقتصادی تحمیلی بی سابقه در تاریخ، قدردان بود.

رئیس‌جمهور گفت: در طول این سه سال، البته همیشه دل‌نگران بودیم و خدا را گواه می‌گیرم هیچ شبی نبود که با خیال آسوده سر به بالین بگذارم. احساس من در تمام این سه سال، همانند همان سالهای جنگ تحمیلی و مسوولیت‌هایی که در جنگ داشتم ، بود. حس من این بود که آن ۸ سال باز به یک صورت دیگری ظهور و بروز پیدا کرده و امروز در یک جنگ تحمیلی اقتصادی هستیم.

وی با اشاره به احساس رنج مردم بخاطر قیمت اجناس، گفت: ما را سه سال در تحریم و یک جنگ شدید بی سابقه قرار دادند، منابع مالی ما را در دنیا قفل کردند و نگذاشتند از آن استفاده کنیم، نگذاشتند نفت و میعانات گازی‌مان را صادر کنیم و در سایر صادرات هم مشکل درست کردند اما علیرغم این، ملت ایستادگی کردند.

این خبر را هم ببینید:  تعیین تکلیف الکترونیکی شدن انتخابات ۱۴۰۰ تا آخر آبان

روحانی اضافه کرد: امسال علیرغم همه سختی‌ها تا امروز حدود ۳۰ میلیارد دلار واردات و بیش از ۲۸ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشتیم البته می‌بایست این رقم بیشتر می‌بود اما به خاطر کرونا و مشکلاتی که داشتیم در ایام اسفند و فروردین و اردیبهشت تقریبا صادرات مان  تعطیل شد و امیدوارم در دو ماهه پایانی بتوانیم مقداری جبران کنیم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه علی رغم همه مشکلات، ملت ایران نه در برابر تحریم، نه در برابر فشار، نه در برابر توطئه و نه در برابر ویروس سر فرود نیاورد، اظهار داشت: ملت ایران ایستادگی و مقاومت کرد، متحد بود، دست به دست هم داد و امیدواریم  این اتحاد و وحدت و یکپارچگی باقی بماند تا بتوانیم به اهداف بلندمان برسیم.

روحانی با اشاره به اهمیت طرح هایی که امروز به افتتاح رسید، گفت: امنیت غذایی برای ما خیلی مهم است و در داستان کرونا یک بار دیگر امنیت غذایی را بهتر لمس کردیم یعنی کشورهایی بودند که به دلیل ترس از کرونا مواد غذایی صادر نمی‌کردند و اگر در گندم خودکفا نبودیم و اگر در برنج، شکر و روغن شرایط ما با گذشته متفاوت نبود امسال مردم، رنج بیشتری را تحمل می‌کردند.

رئیس جمهور تصریح کرد: در هفت سال گذشته  در بخش کشاورزی اقدامات بزرگی انجام گرفته است. البته اصلِ کار کشاورزی به عهده کشاورزان و مردم است اما در سرمایه‌گذاری‌های بزرگ، دولت باید وارد شود چرا که مردم توان این کار را ندارند.

وی گفت: یکی از مسیرهای مبارزه با فساد حدنگاری است که مانع تجاوز به اراضی کشاورزی و زمین خواری می شود و دولت در پیشبرد طرح حدنگاری مصمم است.

این خبر را هم ببینید:  بزرگترین تأمین مالی تاریخ کشور در بورس انجام می‌شود/ ۱۰ هزار میلیارد تومان برای سرمایه در گردش فولاد مبارکه

روحانی با اشاره به موافقت مقام معظم رهبری با درخواست برداشت ۸ میلیارد دلار از صندوق برای طرح آب و خاک در غرب و شمال غرب کشور، اظهارداشت: طرح‌های بزرگ کشاورزی و آبیاری در غرب و شمال غرب کشور در کنار سدها و کانال‌های متعدد، بخاطر ۸ میلیارد دلاری است که توانستیم تحول بزرگی به وجود بیاوریم.

وی گفت: در سال‌های ابتدایی دولت یازدهم من از رهبر معظم انقلاب درخواست کردم که ۸ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای طرح‌های آب و خاک در غرب و شمالغرب کشور برداشت کنیم و ایشان با این درخواست موافقت کردند و من بابت این موضوع از ایشان تشکر می‌کنم.

رئیس جمهور اظهارداشت: طرح‌هایی که امروز در حوزه کشاورزی در غرب و شمالغرب کشور اجرا و سدهایی که ساخته شده و این تحولی که در این حوزه ایجاد شده بخشی از آن مربوط به همین ۸ میلیارد دلاری است که از صندوق توسعه ملی برای این منظور برداشت و هزینه شده است.

وی افزود: مردم بدانند که دولت در ۷ سال گذشته بیش از ۵۲۱ هزار هکتار زمین را احیا و تجهیز کرده و کانال‌کشی‌ها و زهکشی‌ها در این زمین‌ها انجام شده است که از این میان ۲۹۵ هزار هکتار آن مربوط به خوزستان و ایلام است و ۱۰۲ هزار هکتار آن مربوط به غرب کشور.

روحانی خاطرنشان کرد: همچنین ۷۸ هزار هکتار زمین در استان گلستان زهکشی شده که اگر این کار انجام نمی‌شد سیل سال ۹۸ خسارات بیشتری را به مردم وارد می‌کرد و همین کانال‌کشی‌ها و زهکشی‌ها بود که آب را از صحرا به دریا منتقل می‌کرد.

این خبر را هم ببینید:  سرلشکر باقری: مجاهدت‌های سردار زارعی راهگشای عزت و اقتدار کشور است

ادامه دارد…


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها