رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 58 خبر


  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 17 April

به گزارش جامعه نیوز:  روحانی: جلسه خوبی با رئیس‌ مجلس داشتیم و به نقاط مشترکی درباره بودجه رسیدیم به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجّت‌الاسلام حسن روحانی، ‌رئیس‌جمهور صبح امروز (چهارشنبه ۳ دی‌ماه) در جلسه هیأت دولت گفت: علی‌رغم فشارهایی که از ناحیه جنگ اقتصادی و ویروس کرونا پیش رو داشتیم، بحمدلله حرکت‌های خوبی را […]

به گزارش جامعه نیوز:

 روحانی: جلسه خوبی با رئیس‌ مجلس داشتیم و به نقاط مشترکی درباره بودجه رسیدیم

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجّت‌الاسلام حسن روحانی، ‌رئیس‌جمهور صبح امروز (چهارشنبه ۳ دی‌ماه) در جلسه هیأت دولت گفت: علی‌رغم فشارهایی که از ناحیه جنگ اقتصادی و ویروس کرونا پیش رو داشتیم، بحمدلله حرکت‌های خوبی را در سایه حضور، ایثار و فداکاری مردم و خادمان مردم در دولت و قوای دیگر شاهد بوده‌ایم.

وی ادامه داد: یکی از نکات مهمی که این ایّام برای جامعه حائز اهمیت بود، بودجه ۱۴۰۰ بود که پیام‌های بسیار مهمی برای اقتصاد سال آینده داشت و جامعه امروز در عمل این پیام را دریافت کرده است. پیام بودجه این است که سال آینده با امسال و سال‌های قبل متفاوت خواهد بود، هم از لحاظ سیاسی هم اقتصادی و تحولاتی که در زمینه بودجه عمرانی خواهد بود، کاملاً این بودجه نشان می‌دهد شرایط چگونه است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه تغییر لایحه بودجه انتظارات مردم را نسبت به سال آینده به انتظاری مثبت تبدیل کرده، گفت: در هفته‌های اخیر هم تحول مثبت را در کشاورزی و خدمات و صنعت می‌بینیم و از لحاظ رشد اقتصادی، شش ماهه اول ما مثبت بوده و تا پایان سال هم علی رغم همه مشکلات مثبت خواهد بود و تورم هم اولین نقطه اثر خود را در آذر نشان داد که اولین حرکت در تورم نقطه به نقطه بوده و کاهش تورم ادامه خواهد داشت.

روحانی، با بیان اینکه جلسه با رئیس‌مجلس و برخی نمایندگان مجلس درباره بودجه، جلسه خوبی بود، اظهار داشت: بحمدلله با مباحثی که دیروز داشتیم نظرات به‌هم نزدیک تر شد.

این خبر را هم ببینید:  کشف واکسن کرونا تا آذر توسط شرکت‌های دانش بنیان ایرانی

وی ادامه داد: اصول و چارچوب بودجه به‌گونه‌ای است که می‌تواند برای سال آینده هم دستگیری خوبی برای قشری داشته باشد که کم برخوردار هستند. یکی از ویژگی‌های بودجه این است که هم برای حقوق بگیران هم بازنشستگان و هم مستمری‌بگیران که تصریح شده حدود ۲۵ درصد افزایش خواهند داشت هم برای همسان‌سازی و برای اقشاری که در جامعه باید برای مبارزه با فقر مطلق به آنها کمک شود که رقم قابل ملاحظه‌ای پیش‌بینی شده است.

روحانی تصریح کرد: در جلسه دیروز در بسیاری از موارد، نقطه نظرات مشترک داشتیم و در برخی موارد که مورد سوال بود به جمع‌بندی خوبی رسیدیم که امیدواریم در کمیسیون تلفیق با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، این بودجه را در زمان مناسب با تصمیم نمایندگان دریافت کنیم.

ادامه دارد …


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها