رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  روحانی: بیش از سال‌های گذشته باید در مصرف آب و برق صرفه‌جویی کنیم به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجّت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، صبح امروز (پنجشنبه ۹ اردیبهشت) در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملّی وزارت نیرو گفت: خوشحالیم امروز در شصت و پنجمین افتتاح پنجشنبه‌ها شاهد این هستیم که پنجاه و […]

به گزارش جامعه نیوز:

 روحانی: بیش از سال‌های گذشته باید در مصرف آب و برق صرفه‌جویی کنیم

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجّت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، صبح امروز (پنجشنبه ۹ اردیبهشت) در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملّی وزارت نیرو گفت: خوشحالیم امروز در شصت و پنجمین افتتاح پنجشنبه‌ها شاهد این هستیم که پنجاه و سومین سد ملی، پنجاهمین تسویه خانه و هشتاد و سومین تسویه خانه فاضلاب در دولت تدبیر و امید به ثمر نشسته است.

وی با تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع)، امام دوم را امام صلح و صبر نامید و گفت: امام حسن امامی بود که وحدت دنیای اسلام و حفظ جامعه اسلامی به دست مبارک او انجام شد و حفظ جامعه اسلامی از انحراف به دست برادر برومندش حضرت ابی عبدالله(ع) انجام شد که این دو عزیز موجب فجر جامعه اسلامی برای ما شیعیان و همه مسلمانان جهان هستند.

روحانی در ادامه گفت: بسیار خوشحالم که به طور منظم از آغاز سال ۹۹ هر هفته شاهد افتتاح‌های بسیار مهم بودیم و امروز هم شاهد افتتاح طرح‌ها و پروژه‌ها به ارزش ۲۶۰۰ میلیارد تومان از پروژه‌های مهم آب و برق هستیم.

وی با بیان اینکه مسئله آب برای ما بسیار مهم است، گفت: وقتی می‌گوییم سدی افتتاح می‌شود یا مرکز شیرین‌سازی در کنار دریا کارش را آغاز می‌کند و آب را در اختیار مردم قرار می‌دهد یا کیفیت آب با تسویه خانه بهبود پیدا می‌کند یا چرخش آب با تسویه خانه فاضلاب انجام می‌شود،‌به این معنی است که ما کشوری هستیم که همیشه با خشکسالی مواجه هستیم و ترسالی‌ها کوتاه مدت امّا خشکسالی‌ها طولانی است. امیدواریم خدای متعال این خشکسالی را برای طولانی مدت مقرر نفرموده باشد.

این خبر را هم ببینید:  چرا باید «خاکشیر» بخوریم؟

رئیس جمهور با بیان اینکه منابع آبی که از آسمان در اختیار ما قرار می‌گیرد ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده، گفت: دوران بارش‌ها رو به اتمام است و همه ما باید امسال بیش از سال‌های گذشته نسبت به مصرف آب و برق مراعات و صرفه جویی کنیم.

ادامه دارد…


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها