رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
  • الإثنين ۴ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 18 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  روحانی: ایران در پی ساخت و خرید واکسن است، اما آمریکایی‌ها کارشکنی کردند به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: خوشحالیم که در کشور منطقه قرمز نداریم. تقریبا منطقه نارنجی هم نداریم و بیشتر کشور منطقه زرد […]

به گزارش جامعه نیوز:

 روحانی: ایران در پی ساخت و خرید واکسن است، اما آمریکایی‌ها کارشکنی کردند

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: خوشحالیم که در کشور منطقه قرمز نداریم. تقریبا منطقه نارنجی هم نداریم و بیشتر کشور منطقه زرد است و باید این شرایط را حفظ کنیم.

وی ادامه داد: فوت صد و سی و خرده‌ای هم زیاد است و اگر زیر صد هم برویم خیلی زیاد است. اولین مساله پایدار ماندن وضعیت کنترل شده است. ما شاهد جهش این ویروس در کشورهای دیگر مخصوصاً در انگلیس هستیم که از انگلیس عبور کرده است و به دیگر کشورهای اروپایی هم رسیده است، باید مراقبت بیشتری از مسافرانی که از این منطقه عبور کرده‌اند و ورودی‌ها داشته باشیم تا این ویروس جهش‌یافته مردم را گرفتار نکند.  

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه همیشه باید مراعات کنیم در یک شرایط عادی نیستیم و در شریط کرونایی هستیم، اظهار داشت: با توجه به نزدیکی به ایام فاطمیه؛ مردم نسبت به خاندان رسالت عشق می ورزند و این حق آنها است اما رعایت پروتکل‌های بهداشتی شرعی است و آنها هم از ما می‌خواهند.

وی در مورد واکسن گفت: این رسانه‌های ضد ایرانی که خیلی هم پر رو هستند واقعیت‌ها را تحریف می‌کنند و روی موج سوار می‌شوند. مدتها گفتند همه دنیا واکسن می‌زند و ایران پول ندارد یا دارد نمی‌تواند پرداخت کند. مردم توجه کنند از همان روزهای اول یکی از اقدامات ساخت واکسن و خرید واکسن بود.

رئیس جمهور تصریح کرد: تمامی تبلیغاتی که می‌شد نادرست و ناروا است. بله؛ ایران حتماً به دنبال ساخت واکسن است و همزمان هم به دنبال خرید واکسن تایید شده هستیم. حتما آمریکایی‌ها در این کار کارشکنی کردند و فعالیت خبیثانه و رذیلانه در همه جا از سوی آمریکایی ‌ها است. ما پول را آماده کردیم اما سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد باید اُفک اجازه دهد. 

این خبر را هم ببینید:  قیمت دلار و ارز امروز ۶ مرداد ۹۹

روحانی در مورد نقش FATF در تهیه واکسن کرونا بیان داشت: من کاری ندارم که FATF چه می شود یا تاثیری دارد یا نه؛ اما ما ۴ لایحه دادیم که دوتای آن تصویب شد و دولت هم می‌خواهد دوتای دیگر آن هم تصویب شود.

وی ادامه داد: مردم فکر نکنند ما مشکل نداریم. اینکه مقام معظم رهبری گفتند تحریم را بی اثر کنید ما هر لحظه داریم این کار را انجام می‌دهیم. هر لحظه که پولی وارد کشور و کالایی صادر می‌شود، بدانید ساعت‌ها برای این کار جنگیده شده است. این کاری است که از سال ۹۷ ساعت‌ها و لحظه‌ای انجام شده است.

روحانی بیان داشت: آنروزی را که واکسنی را خریدیم و وارد کشور شد به دقت به مردم گزارش داده شود. اگر اینکار نشود دوباره یک بازی جدید شروع خواهد شد. اولیوت‌ها برای تزریق واکسن مشخص است. آنهایی که بیماری زمینه‌ای دارند و کادر درمان، اولویت‌های ما هستند.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: در فصل سرما وارونگی هوا و ذرات معلق می‌تواند در سیستم ایمنی بدن تاثیر سوء داشته باشد. 

روحانی بیان داشت: پاندومی کرونا یک بیماری معمولی نبود و در تمامی ابعاد زندگی ما، از ورزش ما، اقتصاد ما و… تاثیر گذاشت و در دنیا هم همچنین بود. برای حل مشکلات نیاز به این داریم که همه کمک کنند. 

رئیس جمهور با اشاره به کمک همه دستگاه‌ها در مبارزه با کرونا و حل مشکلات کشور تصریح کرد: این بیماری باعث شد ما به فضای دیجیتال بیشتر تکیه کنیم و باید اقتصاد و دولت الکترونیک باشد. این ویروس ضعیف نشده که بگوئیم دارد از بین می‌رود. ما باید تلاش کنیم، مسیر ابتلا و فوت نزولی شود اما این نباید تبدیل به عادی انگاری شود. ما باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم و ادامه دهیم.

این خبر را هم ببینید:  ربیعی: گرامی باد روز خبرنگارانی که مسئولانه ایستاده‌اند

وی در مورد ویروس جهش یافته انگلیسی بیان داشت: ما اول باید پیشگیری کنیم اما اگر با این مشکل روبرو شدیم همین ماسک گذرای و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است. امید ما به آینده نباید کاهش یابد. بهر‌حال بشر بر این ویروس پیروز خواهد شد و حتماً هم واکسن مطمئن داخلی یا خارجی ساخته می‌شود. 

ادامه دارد … 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها