رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
  • الإثنين ۲۴ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 8 March
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  روحانی: امروز در جنگ هستیم و جنگ هم شوخی ندارد/ بار جنگ تنها به دوش دولت نیست به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس،‌ حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز در جلسه هیأت دولت با بیان اینکه در هفته دفاع مقدس هستیم و امروز بعد از ۴۰سال به همه ایثارگران و رزمندگان […]

به گزارش جامعه نیوز:

 روحانی: امروز در جنگ هستیم و جنگ هم شوخی ندارد/ بار جنگ تنها به دوش دولت نیست

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس،‌ حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز در جلسه هیأت دولت با بیان اینکه در هفته دفاع مقدس هستیم و امروز بعد از ۴۰سال به همه ایثارگران و رزمندگان و مردم عزیز ایران که در برابر یک توطئه جهانی به خوبی مقاومت و ایستادگی کردند احترام می‌گذاریم.

وی افزود: البته در دوره ۸ ساله دفاع مقدس روزهای تلخ و شیرینی را داشتیم و بعضی از روزها بسیار غرور‌آفرین برای مردم بود و جایگاه ملت ما را و ایستادگی ملت را به جهانیان به خوبی نشان می‌داد و تبیین می‌کرد. روزهایی هم بود که روزهای سختی برای ما بود و آن روزی که بعد از ۲۴ ساعت از حمله ارتش بعث به مرزهای غربی و جنوبی ما،‌ در صبح اول مهر ماه سال ۵۹ نیروی هوایی ما قدرت‌نمایی بزرگی در منطقه کرد، روز اول مهرماه به نام نیروی هوایی در اذهان مردم و تاریخ دفاع مقدس ثبت شد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: عصر ۳۱ شهریور هواپیماهای عراقی به شهرهای ما حمله کردند و نیروی زمینی‌شان وارد مرزهای سرزمین ما شد و ۵ صبح فردای آن روز ۱۴۰ فروند هواپیمای ما وارد خاک عراق شد و بسیاری از مواضع استراتژیک و مهم ارتش بعث عراق آن زمان را مورد ضربه بسیار قاطعی قرار داد. صبح روز اول مهر ماه ما وقتی وارد مجلس شورای اسلامی شدیم مقام معظم رهبری که آن زمان در مجلس و نماینده امام هم در شورای عالی دفاع بودند، پشت تریبون قرار گرفت و این خبر بسیار خوش حمله ۱۴۰ فروند هواپیمای ایران را اعلام کرد.

این خبر را هم ببینید:  جنگ را تبدیل به دانشگاه کردیم/ اقتصاد باید در کنار اقتدار موجب ارتقای نظام سیاسی شود

روحانی با بیان اینکه ممکن است بگویید این یک عملیات بوده که نیروی هوایی ما انجام داده ولی در آن مقطع شرایط آن روز غروب ۳۱ شهریور ماه را اگر در نظر بگیرید و صبح فردای آن روز وقتی نیروی هوایی ما آن قدرت‌نمایی را از خود نشان داد برای مردم بسیار اهمیت داشت، گفت: البته شبش آن چیزی که برای مردم آرامش‌بخش بود، سخنان کوتاه امام بود که ایشان برای مردم کاملاً روشن کردند و فرمودند یک کسی آمده و سنگی را پرتاب کرده و ملت ما جواب آنها را خواهد داد.

وی با بیان اینکه آن استحکام و بیان قاطع از فرماندهی کل قوا و امام راحل‌مان و قدرت‌نمایی نیروی هوایی به مردم و دنیا نشان داد که تصورات آنها واهی بوده است، تصریح کرد: البته در سال‌های بعد ما روزهای مهمی در تاریخ دفاع مقدس به ثبت رسید و در سال بعدش باز هم در مهر ماه یک عملیات بسیار مهم انجام گرفت و حصر آبادان شکسته شد و این عملیات که ثامن‌الحجج یا ثامن‌الائمه نام گرفت، بسیار مهم بود. یعنی دشمن فکر می‌کرد آبادان سقوط می‌کند و امام فرموده بود که حصر آبادان باید شکسته شود و ارتش و سپاه آن پیروزی بزرگ را آفریدند.

روحانی ادامه داد: البته پس از آن باز هم عملیات بستان را داشتیم و تا فروردین ۶۱ عملیات بسیار مهم فتح‌المبین انجام شد و در خرداد هم که بهترین روز دفاع مقدس بود، وقتی خرمشهر آزاد شد سراسر کشور ما را جشن و سرور فرا گرفت.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه البته روزهای تلخی هم داشتیم و وقتی که مردم عزیز و بی‌دفاع ما در دزفول هر روز توسط موشک‌ها و هواپیماهای عراقی بمباران می‌شدند و روزی که دشمن از سلاح شیمیایی بر علیه مردم ما در سردشت و حلبچه استفاده کرد و آن روزی که دشمنان ما از انواع سلاح‌های مخرب علیه رزمندگان ما استفاده کردند و کمک‌هایی که دیگران به آنها انجام دادند و همچنین آن روزی که هواپیمای مسافربری ما توسط جنگنده عراقی سرنگون شد و در آن هواپیما خون همه عزیزان با هم از نمایندگان مجلس و مسؤولین اجرایی و قوه قضائیه و نظامی همه در کنار هم با هم مخلوط شد، روزهای تلخی بود،‌گفت: اما در طول ۸ سال دفاع مقدس ایمان رزمندگان ما و ایستادگی آنها و حضور مردم در صحنه از نکات شیرین دفاع مقدس بود.

این خبر را هم ببینید:  سردار تقی‌زاده: جزو دو کشور برتر دنیا در حوزه سلاح انفرادی هستیم

ادامه دارد…


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها