رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۱ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 29 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  روحانی: از روز اول مواجهه با کرونا پروتکل‌ها را رعایت کردم/ ما باید روی پای خود بایستیم و نباید چشممان به بیرون باشد به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در مراسم آغاز به کار سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به صورت […]

به گزارش جامعه نیوز:

 روحانی: از روز اول مواجهه با کرونا پروتکل‌ها را رعایت کردم/ ما باید روی پای خود بایستیم و نباید چشممان به بیرون باشد

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در مراسم آغاز به کار سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به صورت مجازی گفت: سرآغاز فعالیت تحصیلی سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را به همه اساتید و دانشجویان تبریک می‌گویم و ای‌کاش پروتکل‌های بهداشتی به من اجازه می‌داد که مثل سال‌های گذشته از نزدیک در میان جمع شما باشم.

وی ادامه داد: چه کنیم که اجرای دستورالعمل‌های ستاد ملی برای همه ما لازم الاجرا است و من از روز اول مواجهه با کرونا خودم را موظف می‌دیدیم در شرکتم در مجامع و برنامه‌های پروتکل‌ها را رعایت کنم و معتقدم پروتکل شکنی در ذهن ما نباید باشد ولو اینکه در برخی از موارد اجرای پروتکل با عواطف انسان سازگاری ندارد.

روحانی تصریح کرد: معتقدیم جامعه ما به نیازهای ضروری از جمله اکسیژن، هوا و آب و غذا نیازمند است به علم و دانش و فعالیت‌های تحقیقی نیاز دارد و این نیاز نباید به زمین بماند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه تخت‌های بیمارستانی جوابگوی نیاز بیماران است، تاکید کرد: این ویروس زندگی مردم و اقتصاد جوامع را دگرگون کرده است. مهم این است که برای هر کار و فعالیتی، بتوانیم در چارچوب پروتکل‌ فعالیت را ادامه دهیم. 

وی اضافه کرد: اگر قرار بود فعالیت ما متوقف شود نیازمندی‌های مردم با مشکل مواجه می‌شد و مردم از نیازهای معنوی و نشاط روحی فاصله می‌گرفتند. همه دانشگاه‌های کشور برای فعالیت آموزش ترکیبی را انجام می‌دهند البته هیچ چیزی جای آموزش حضوری را نمی‌گیرد. دانشگاه مرکز علم، تحقیقات و نوآوری است و مدیران آینده ما را تربیت می‌کند. 

روحانی تصریح کرد: دانشگاه‌ها مکان نقادی به حکومت، دولت و جوامع است. این نقد وقتی با انصاف باشد بهترین هدیه برای مسئولین و جامعه است. امروز با دو مشکل مواجه هستیم. تحریم بی نظیر از سال ۹۷ آغاز شده است. اما نگذاشتیم دشمنان ما به هدف اصلی که تسلیم کشور و نظام بود به موفقیت برسند. ما در شرایطی هستیم که درآمد نفتی ما در یک سال ۱۲۰ میلیارد دلار و در سال ۹۸ کمی بیش از ۲۰ میلیارد دلار بوده است و این نشان می‌دهد ما باید روی پای خود بایستیم و نباید چشممان به بیرون باشد اما این موضوع هم است ک بدون تعامل با جهان زنگی سخت و گای غیر ممکن است.

ادامه دارد…


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها