رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  روایت متفاوت از «شاد» در عصر جدید/ کنایه‌ای محترمانه به کارنامه‌‌های پر از ۲۰ خبرگزاری فارس- گروه آموزش و پرورش: ساعتی پیش مرحله اول فصل دوم عصر جدید به پایان رسید اما این قسمت، با این روزهای آموزش و پرورش قرابت داشت و آن شبکه «شاد» است. از همان ابتدای اسفند […]

به گزارش جامعه نیوز:

 روایت متفاوت از «شاد» در عصر جدید/ کنایه‌ای محترمانه به کارنامه‌‌های پر از ۲۰

خبرگزاری فارس- گروه آموزش و پرورش: ساعتی پیش مرحله اول فصل دوم عصر جدید به پایان رسید اما این قسمت، با این روزهای آموزش و پرورش قرابت داشت و آن شبکه «شاد» است.

از همان ابتدای اسفند که مدارس کشور به دلیل پیشگیری از بیماری کرونا، تعطیل شد، مسؤولان دستگاه تعلیم و تربیت به دنبال مسیری بودند که آموزش تعطیل نشود و یادگیری تداوم داشته باشد و از همان ابتدا، آموزش‌های تلویزیونی آغاز شد اما در کنار آن، برخی معلمان به صورت پراکنده در شبکه‌های اجتماعی به آموزش دانش‌آموزان خود می‌پرداختند.

از همان زمان تفکر ایجاد پلتفرمی ویژه برای آموزش دانش‌آموزان در بستر اینترنت مطرح شد؛ هرچند که این طرح از اسفند مطرح شد و در نهایت بعد از فراز و نشیب‌هایی، کلید اجرای کار و ورود دانش‌آموزان به آن از اول اردیبهشت خورد و نام شبکه آموزشی دانش‌آموزان با اختصار «شاد» بر سر زبان‌ها افتاد.

ورود «شاد» به خانه‌های دارای فرزند دانش‌آموز با مشکلاتی همراه بود که آموزش و پرورش تلاش می‌کرد با رفع نواقص، فضای بهتری را برای حضور دانش‌آموزان فراهم کند و در این مسیر گاهی موفق و گاهی ناموفق بود اما حالا سال تحصیلی برای عمده دانش‌آموزان پایان یافته است و دانش‌آموزانی که امتحان نهایی دارند، در حال برگزاری امتحاناتشان هستند.

اما نکته قابل توجه درباره «شاد»، امتحانات دانش‌آموزان بود که این موضوع پر از ابهام بود؛ امسال امتحانات به جز پایه‌های نهم و دوازدهم به صورت مجازی برگزار شد که احتمالا در شبکه‌های اجتماعی، تصاویری از حضور دانش‌آموزان را در کنار هم برای امتحان دادن دیدید!

این خبر را هم ببینید:  فقط نوشتن پروتکل برای پیشگیری از کرونا کافی نیست/ می‌توان برگزاری کنکور را چند ماه به تأخیر انداخت

در این قسمت از برنامه عصر جدید، سجاد اسماعیلی نوجوان ۱۵ ساله یزدی به اجرای استندآپ کمدی پرداخت و بسیار ماهرانه دستگاه تعلیم و تربیت را نقد کرد؛ او ابتدا به شبکه دانش‌آموزی شاد اشاره کرد و نمره ۲۰ در کارنامه دانش‌آموزان را بعد از امتحان مجازی به چالش کشاند و پس از آن به سراغ «۳ـ۳ـ۶» رفت و ماجرای ایجاد پایه ششم و حذف عنوان دوره راهنمایی را مطرح کرد؛ دوره‌ای که به یکباره دانش‌آموز دوره ابتدایی، به دوره متوسطه وارد می‌شود و طعم بزرگ شدن به یکباره زیر زبان می‌آید.

شاید همین نقد بهانه‌ای شود که آموزش و پرورش توضیحی دهد که نمرات امسال دانش‌آموزان چقدر عادلانه است؟ و آیا پس از گذشت سالیان متعدد از اجرای تصمیمی در تغییرات نظام آموزشی، بازخورد و تأثیر آن، جمع‌بندی شده و نه تنها در تصمیمات آتی به کار گرفته شده بلکه به مخاطب فعلی اطلاع‌رسانی می‌شود؟

انتهای پیام/  


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها