پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
رقابت ۳۵۰ ورزشکار برای انتخاب تیم ملی دو و میدانی استان تهران - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

رقابت ۳۵۰ ورزشکار برای انتخاب تیم ملی دو و میدانی استان تهران

به گزارش جامعه نیوز:

 رقابت ۳۵۰ ورزشکار برای انتخاب تیم ملی دو و میدانی استان تهران

علی ایرجی رئیس هیأت دو و میدانی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اسلامشهر، اظهار کرد: نخستین مرحله رکوردگیری هیئت دوومیدانی استان تهران با هدف شناسایی نفرات برتر ،جهت اعزام به مسابقات قهرمانی کشور با شرکت بیش از ۳۵۰ ورزشکار برگزار شد.

وی گفت: این مرحله از رکوردگیری که به میزبانی هیأت دو و میدانی شهرستان اسلامشهر، در مجموعه ورزشی ۷ هزار نفری شهدای اسلامشهر و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و بدون حضور تماشاگر برگزار شد.

رئیس هیأت دو و میدانی استان تهران افزود: بالغ بر ۱۵۰ نفر از بهترین ورزشکاران استان تهران در مسابقات دختران برای انتخاب تیم استان در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان با هم به رقابت پرداختند.

ایرجی تصریح کرد: در سه رده سنی مردان بیش از ۲۰۰ ورزشکار در ۸ رشته دو ۱۰۰ متر،۲۰۰ متر، ۴۰۰ متر، ۸۰۰ متر، ۱۵۰۰ متر، ۳۰۰۰ متر، پرش طول و پرش سه گام با یکدیگر به رقابت پرداختند تا در پایان نفرات برتر جهت عضویت در تیم استان تهران انتخاب شوند.

وی به اشاره به اینکه در روز‌های آتی برخی رشته‌ها در شهرستان ورامین برگزار می‌شود گفت: با توجه به کمبود امکانات و وجود محدودیت‌ها در استان، مسابقه پرتاب‌ها در موارد پرتاب چکش و پرتاب وزنه در شهرستان ورامین و رقابت‌های پرش ارتفاع و پرش با نیزه سه هزار متر با مانع، ۱۰۰ متر با مانع، ۱۱۰ متر با مانع در مجموعه تخصصی آفتاب انقلاب تهران در طی روزهای آتی برگزار خواهد شد.

این خبر را هم ببینید:  برای برگزاری حج تمتع ۱۴۰۰ با هر شرایطی آمادگی داریم

رئیس هیأت دو و میدانی استان تهران در انتقاد به کمبود امکانات مورد نیاز ورزشکاران در سطح استان تهران، بیان کرد: با توجه به این که سهم قابل توجهی از ورزشکاران که امروز در کشور افتخار آفرینی می‌کنند از استان تهران هستند و تهران بیش از سایر استان‌های کشور در مسابقات جهانی، آسیایی و المپیک ورزشکار دارد، ولی متاسفانه سهم تهران از امکانات ورزشی به اندازه یک شهرستان و حتی پایین‌تر از استان‌های دیگر کشور است و وضعیت خوبی نداریم.

ایرجی با اشاره به اینکه علی‌رغم تمام کمبودها آمار ورزشکاران در استان تهران بیش از سهمی است که به ما می‌دهند، خاطرنشان کرد: تهران همیشه بار بزرگی از دوش فدراسیون بر می‌دارد و امیدواریم که فدراسیون نیز توجه جدی‌تری به این موضوع به ویژه در بخش دختران داشته باشد و تعداد سهمیه بیشتری جهت حضور در رقابت‌ها اختصاص دهد ،امروز از دو سهمیه المپیک دو میدانی یکی از آن سهم تهران است.

انتهای پیام /۶۷۰۲۱/