رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 470 خبر


  • یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأحد ۴ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 16 May

به گزارش جامعه نیوز:  رفع مشکلات مهاجران در سمنان با جدیت دنبال شود به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حبیب‌الله خجسته‌پور بعدازظهر امروز در آیین معارفه مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان که در سالن جلسات غدیر استانداری سمنان برگزار شد، اظهار کرد: مراقبت و صیانت از اتباعی که به کشور ما […]

به گزارش جامعه نیوز:

 رفع مشکلات مهاجران در سمنان با جدیت دنبال شود

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حبیب‌الله خجسته‌پور بعدازظهر امروز در آیین معارفه مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان که در سالن جلسات غدیر استانداری سمنان برگزار شد، اظهار کرد: مراقبت و صیانت از اتباعی که به کشور ما پناه آوردند، اقدام معنوی و بسیار ارزشمند است.

وی افزود: دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی، اجرایی و ستادی است و با انجام دقیق قانون و وظایف باید میزبانان خوبی برای اتباع باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بیان کرد: پیگیری امورات اتباع در دفتر اتباع و مهاجرین خارجی همانند سال‌های گذشته با اصول و چارچوب انجام شود و شرح وظایفی این اداره کل در بخش‌های امنیت، اسکان، بهداشت، اشتغال، سرمایه‌گذاری و… بسیار قابل‌توجه است.

خجسته‌پور گفت: مراقبت و صیانت از افرادی که به‌عنوان میهمان در استان سمنان حضور دارند، با تمام جدیت ادامه می‌دهیم و در سال‌های گذشته سازمان‌های بین‌المللی کمک‌های خوبی به امور اتباع و مهاجران خارجی داشتند؛ اما اکنون به دلیل تحریم‌های خارجی و جا به جا نشدن ارز، با منابع داخلی برای گره‌گشایی از مشکلات اتباع اقدام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه در رفع مشکلات مهاجران و مسلمانانی که به دلایل مختلف به ما پناه آوردند، اهتمام داشته باشیم، افزود: با میهمان‌نوازی از مهاجران خارجی، وحدت و همدلی بین مسلمین افزایش می‌یابد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بیان کرد: از تلاش‌های سماکوش مدیرکل سابق دفتر امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری سمنان که دو سال در این مسؤولیت فعالیت داشت، تقدیر و تشکر داریم و در حوزه کاری از وی در اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی ضعفی ندیدیم.

این خبر را هم ببینید:  نجات کوهنورد سقوط کرده در ارتفاعات شمال تهران

خجسته‌پور گفت: از تلاش‌های ایرج کارخایی که در ماه‌های گذشته مسؤولیت سرپرستی اداره کل دفتر امور اتباع و مهاجرین را برعهده داشت، قدردانی می‌شود.

وی افزود: با مشورتی که با استاندار سمنان داشتیم، رستمی‌فر به‌عنوان مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی منصوب شد که هم تجربه خوبی در دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری به‌عنوان معاون دارد و در مقطعی سرپرست این اداره کل بود و برای وی هم آرزوی موفقیت دارم.

14000208000697 Test PhotoN - رفع مشکلات مهاجران در سمنان با جدیت دنبال شود

اسکان بیش از ۴ هزار اتباع خارجی در سمنان

ایرج کارخایی، سرپرست سابق دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی و مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان نیز در این آیین عنوان کرد: از حمایت‌های استاندار و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان که در ماه‌های گذشته به اینجانب اعتماد کرده تا سرپرستی اداره کل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان را برعهده داشته باشم، نهایت قدردانی را دارم.

وی اضافه کرد: دفتر اتباع و مهاجرین خارجی به نسبت دیگر دفاتر استانداری سمنان از حساسیت بیشتری برخوردار است.

 سرپرست سابق دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان بیان کرد: در این دفتر روزمرگی معنا ندارد و به‌طور پیوسته مدیرکل و کارکنان مجموعه با ارباب‌رجوع و مردم ملاقات دارند.

کارخایی گفت: حساسیت فعالیت در این دفتر برکسی پوشیده نیست؛ اما استان سمنان به‌خوبی از اتباع و مهاجران میهمان‌نوازی می‌کند.

وی بیان کرد: نیروهای انسانی جوان و خلاقی در اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان مشغول به فعالیت هستند و از ظرفیت این کارکنان باید برای انجام بهتر امور نهایت بهره را برد.

سرپرست سابق دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان افزود: بیش از چهار هزار نفر اتباع خارجی در میهمان شهر سمنان اسکان دارند و همچنین رسیدگی به اتباع در اردوهای مراقبتی بعد از دستگیری از سوی نیروی انتظامی از دیگر فعالیت اداره کل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی است.

این خبر را هم ببینید:  اهدای ۵ هزار بسته معیشتی و فرهنگی به خانواده دانش‌آموزان کم‌بضاعت در تهران توسط ستاد اجرایی فرمان امام

کارخایی گفت: کارکنان اداره کل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی شبانه‌روزی در حال تلاش هستند که از تلاش‌های آنها نهایت قدردانی را دارم.

وی خاطرنشان کرد: برای رستمی‌فر در مسؤولیت جدید آرزوی موفقیت دارم و هر کمکی برای انجام بهتر امور نیاز داشته باشد، دریغ نمی‌کنم و در کنارش هستم.

انتهای پیام/۷۴۰۰۷/ز/س/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها