رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۱ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 29 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  رفتار طالبانیسم غربی در توهین به پیامبراسلام(ص) اهانت به همه ادیان است به گزارش خبرگزاری فارس، سید شهاب الدین صدر رئیس خانه احزاب ایران در پی انتشار کاریکاتور موهن علیه پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) ضمن محکوم کردن این رفتار از سوی یک نشریه فرانسوی پیامی صادر و تاکید کرد:در […]

به گزارش جامعه نیوز:

 رفتار طالبانیسم غربی در توهین به پیامبراسلام(ص) اهانت به همه ادیان است

به گزارش خبرگزاری فارس، سید شهاب الدین صدر رئیس خانه احزاب ایران در پی انتشار کاریکاتور موهن علیه پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) ضمن محکوم کردن این رفتار از سوی یک نشریه فرانسوی پیامی صادر و تاکید کرد:در کجای تاریخ عقلانی بشریت توهین به ادیان و پیامبران آنان، مولفه ای برای نشان دادن آزادی بیان قلمدادشده است؟مسلمانان راستین، هرگزچنین رفتارهایی را فراموش نخواهند کرد.

به گزارش فارس متن کامل این پیام به شرح زیر است:

«بسمه تعالی

یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ 
(سوره صف آیه۸)

بار دیگر کینه توزان دین مبین اسلام و کوته بینان لیبرال دموکراسی غرب با بازنشر کاریکاتوری موهن به بهانه آزادی بیان به ساحت مقدس پیامبر رحمت و مهربانی توهین کردند.اگرچه دنیای به اصطلاح متمدن اروپایی و آمریکایی درطول سال های اخیر با به راه انداختن فتنه هایی چون داعش و طالبان سعی زیادی کردند تا چهره ای خشونت بار از اسلام را به نمایش بگذارند لیکن دستان در خون آغشته و پلیدشان اینبار به گونه ای دیگر رخ نمایان کرد. بازنشر میلیونی کاریکاتور موهن علیه پیامبر اعظم (صلوات الله علیه) نه تنها دل مسلمانان عالم، بلکه دل تمامی متدیّنین و آزادگان جهان را عمیقاً غصه دار کرده است.

در کجای تاریخ عقلانی بشریت توهین به ادیان و پیامبران آنان، مولفه ای برای نشان دادن آزادی بیان قلمدادشده است؟مسلمانان راستین، هرگزچنین رفتارهایی را فراموش نخواهند کرد.

مسببان و حامیان این رفتار داعش گونه و طالبانیسم غربی باید بدانند که توهین به پیامبر مهربانی حضرت محمد مصطفی(ص) نه تنها توهین به دین مبین اسلام؛ بلکه توهین به تمامی پیامبران و ادیان الهی است.در کجای تورات و انجیل چنین رفتاری ستوده و یا توصیه شده است؟در کدام اندیشه زلال انسانی و عرفانی و حتی تفکرات لیبرالیستی و اومانیستی هجمه و کشیدن کاریکاتور موهن، نشانه پیشرفت، توسعه و آزادی بیان است؟

شگفت آنکه مدعیان و بنیانگذاران چنین مکاتبی مدعی اند که احترام به ادیان و مذاهب نشانه ای بر رشد و توسعه اجتماعی و سیاسی جوامع پیشرفته است. این در حالی است که رییس جمهور خام و ناپخته فرانسه بازنشر این کاریکاتور را نشانه ای از آزادی بیان می داند.

او با حمایت از چنین رفتارهایی در حقیقت به نام آزادی بیان در حال ترویج توحش مدرن در اروپای دین گریز است. به راستی که باید گفت امروزه در اروپا و آمریکا معرفت، منطق و عقلانیت جای خود را به عصبیت کورکورانه و جاهلانه عصر تاریکی داده است. از سران و متفکران و کشیشان اروپایی و غربی باید پرسید کدام روان سلیمی می‌پذیرد که باید برای دفاع از آزادی به عقاید مسلمانان توهین کرد؟

اندوه بزرگی است زیستن در قرنی که شباهت زیادی به عصر جاهلیت غرب وحشی دارد. در حقیقت باید اعتراف کنند که فرهنگ و تمدن با فناوری و توسعه در دنیای مدرنیته دین زده، رشد نکرده است. هنر که باید راه رستگاری باشد و سرشار از معرفت و حکمت به ابزاری برای خنجر کشیدن بر قلب و روح دینداران تبدیل شده است.

خانه احزاب ایران به نمایندگی از احزاب، سازمان‌ها، جمعیت‌ها و گروه‌های سیاسی کشور ضمن اعلام نگرانی عمیق خود از پشت صحنه چنین رفتارهایی که هر چند وقت یکبار از سوی برخی دولت‌ها نیز حمایت می‌شود، در شرایطی که همه گیری جهانی بیماری کرونا باعث استیصال شرق و غرب عالم و ناتوانی قدرت‌های جهانی در حفظ جان انسان ها و وضعیت نابهنجار اجتماعی، اقتصادی، سیاسی  و امنیتی آمریکا، اروپا و هم پیمانانشان شده با طراحی اینگونه رفتارهای غیرانسانی و ضدحقوق بشری باعث انحراف افکار عمومی جهانی شده تا ازنقشه‌های شوم صهیونیستی آمریکایی آنان غافل شوند.

از دستگاه دیپلماسی کشورمان، نهادهای دینی و مذهبی و رهبران آنان، احزاب اسلامی، انقلابی، مستقل و آزاده، اندیشمندان و آزادگان در سراسر این کره خاکی می‌خواهد که با محکوم کردن چنین رفتارهایی با عاملان و حامیان آن نیز برخوردجدی و شایسته صورت گیرد.

دولت فرانسه و شخص رییس جمهور آن باید رسما از ساحت مقدس رسول اکرم (ص) و مسلمانان جهان عذرخواهی کنند. عاملان و مباشران بازنشر این کاریکاتور باید در محکمه صالحه و بین المللی محاکمه و مجازات شوند.عمل آنان در حقیقت نقض صریح و آشکار حقوق انسانی است. عقاید دینی انسان‌ها از جمله حقوق عمومی و بین المللی است که باید نهادهای قضایی ملی و بین المللی نسبت به آن اقامه دعوا کنند.

خانه احزاب ایران امیدوار است اینبار وجدان خفته غرب بیدار شود تا با برخورد قاطع از تکرار رفتارهایی مشابه جلوگیری کند.

دکتر سیدشهاب الدین صدر
رئیس خانه احزاب ایران
۱۹ شهریور۱۳۹۹»

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها