پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
رضایی: پراید و ماهواره، تصویر کاملی از دو نوع مدیریت در کشور است - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

رضایی: پراید و ماهواره، تصویر کاملی از دو نوع مدیریت در کشور است

به گزارش جامعه نیوز:

 رضایی: پراید و ماهواره، تصویر کاملی از دو نوع مدیریت در کشور است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، عصر امروز (یکشنبه یکم تیرماه) در «سومین آیین ملّی بزرگداشت استاد تراز انقلاب اسلامی» که به مناسبت سالگرد شهادت شهید چمران و از سوی بسیج اساتید کشور برگزار شد، شهید چمران را یار فراموش‌نشدنی روزهای مظلومیت ملّت ایران دانست و گفت: ملت‌ها با اسطوره‌هایشان شناخته می‌شوند و نمادها و اسطوره‌ها، شناسنامه ملت‌ها هستند.

وی ادامه داد: اینکه دانشگاهیان، شهید چمران را نماد استاد تراز انقلاب کرده‌اند، کاری شایسته و قابل تقدیر است، چرا که شهید چمران، هم از بُعد انقلابی هم مردمی و هم اعتقادی و علمی در رتبه بالایی است که می‌تواند نماد استاد دانشگاه ایرانی باشد. در واقع شهید چمران، قلّه‌ای است که اساتید می‌توانند خود را به آن سمت بکشانند.

رضایی، سلامت سیاسی شهید چمران را حائز اهمیت دانست و گفت: شهید چمران با اینکه عضو نهضت آزادی بود و اعضای این نهضت بعد از تسخیر لانه جاسوسی قهر کردند، شهید چمران محکم در کنار امام ایستاد. در واقع همینکه می‌بیند اعضای گروه او از انقلاب فاصله گرفته‌اند، از آن‌ها کناره‌ می‌گیرد. یعنی ادامه مسیر و پیاده نشدن از قطار هم، معیاری مهمی است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دانشگاه ما امروز نیاز دارد که علم و عمل را به‌هم نزدیک کند، گفت: ملت ایران امروز در دو جبهه همزمان در حال مبارزه‌ای سخت و جدّی است؛ نخست جبهه استقلال و امنیت و دیگری جبهه اقتصاد و معیشت.

این خبر را هم ببینید:  4 میلیون و 700 هزار کارگر ایرانی هیچ گونه قراردادی ندارند/ بساط قرارداد سفید امضا را جمع می‌کنیم

رضایی تصریح کرد: اساتید نمی‌توانند خود را از این دو جبهه فارغ کنند.

وی با اشاره به اعزام نفت‌کش‌های ایرانی به ونزوئلا گفت: آمریکایی‌ها می‌خواستند سر راه کشتی‌ها را بگیرند که ایران پهپادهای خود را به بالای سر کشتی‌های آمریکایی فرستاد و با تهدید پهپادهای ما، آمریکایی‌ها از سر راه نفت‌کش‌ها کنار رفتند. یعنی درگیری جدی و لحظه‌ای است و هر لحظه ممکن بود آنها یکی بزنند و ما یکی بزنیم.

رضایی با بیان اینکه در معیشت و اقتصاد هم درگیر جنگ هستیم، گفت: آمریکایی‌ها هر هفته یک لیست تحریم صادر می‌کنند. اگرچه بی‌اثر هم شده است ولی بالاخره در حال جنگ هستم.

وی افزود: آمریکایی‌ها یک تیم ۲۰۰ نفره را به چین فرستاده بودند و با شرکت‌های بزرگ چینی جلسه گذاشته بودند تا آن‌ها را برای تحریم ایران، توجیه کنند.

رضایی با بیان اینکه هواداران آمریکا در داخل کشور با معطل کردن کارها پشت جبهه به آمریکا کمک می‌کنند، گفت: در عرصه نظامی ما برای آمریکا رعب و وحشت ایجاد کرده‌ایم، اما متأسفانه در جبهه اقتصادی حکمراویی دیگری وجود دارد که بعد از جنگ از دلسوزان انقلاب سوءاستفاده کردند و با نفوذی که انجام شد، حکمروایی دیگری حاکم شد.

وی تصریح کرد: اگر پراید و ماهواره را در کنار هم قرار دهید، تصویر درستی از دو نوع حکمرانی در کشور حاصل می‌شود.
ادامه دارد…