رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
  • الإثنين ۱۳ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Monday 3 August
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: رشد ۱.۱ درصدی اقتصاد چین در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ علیرغم شیوع کرونا به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از نیکی آسیا، بر اساس نظرسنجی انجام شده از کارشناسان اقتصادی به احتمال زیاد اقتصاد چین در سه ماهه نخست سال جاری به خاطر بهبود تولید و افزایش مصرف […]

به گزارش جامعه نیوز:

رشد ۱.۱ درصدی اقتصاد چین در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ علیرغم شیوع کرونا

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از نیکی آسیا، بر اساس نظرسنجی انجام شده از کارشناسان اقتصادی به احتمال زیاد اقتصاد چین در سه ماهه نخست سال جاری به خاطر بهبود تولید و افزایش مصرف مردم ، رشد مثبت  ۱.۱ درصدی را به ثبت رسانده است.

این در حالی است که در سه ماهه نخست امسال ۲۰۲۰ اقتصاد چین به خاطر بحران پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا رشد منفی ۶.۸ درصدی داشته است.

از ۲۶ کارشناسی که در این نظرسنجی شرکت کرده بودند ۲۲ نفر برای اقتصاد چین در سه ماهه دوم سال جاری رشد مثبت پیش‌بینی کرده بودند و تخمین آنها در بازه منفی ۵.۲ درصد تا مثبت ۳.۶ درصد متغیر بود.

کن لیائو، کارشناس ارشد اقتصادی در بانک بین‌المللی CITIC چین پیش‌بینی کرده است که تولید ناخالص داخلی این کشور ۱.۹ درصد رشد خواهد کرد.

تامی وو،‌کارشناس مؤسسه آکسفورد اکونومیکس هم برای سه ماهه دوم سال جاری رشد ۱.۵ درصدی را برای اقتصاد چین پیش‌بینی کرده است.

وو می‌گوید بر مبنای توسعه تولیدات صنعتی و سرمایه‌گذاری ما انتظار داریم که روند بهبود اقتصاد چین پس از سه ماهه دوم نیز ادامه یابد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها