پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

رشد صعودی مبتلایان به کرونا در تهران/ضرورت اعمال محدودیت‌ها

به گزارش جامعه نیوز:

 رشد صعودی مبتلایان به کرونا در تهران/ضرورت اعمال محدودیت‌ها

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس،  علیرضا زالی ‌فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به احتمال اعمال محدودیت‌های جدید با هدف کاهش پاندمی کووید-۱۹، اظهار داشت: اعمال محدودیت های جدید بازتاب شرایط مبتلایان، تعداد موارد بستری و مرگ و میرهای ناشی از بیماری کرونا در بخش های مختلف بیمارستانی است.
 
 وی افزود: متاسفانه مجموع آمار مبتلایان به کرونا نشان دهنده وضعیت هشدار دهنده این بیماری در کل کشور است. 
 
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران درباره وضعیت مبتلایان به کرونا در تهران نیز خاطرنشان کرد: شهر تهران نیز همچنان با سیر صعودی مبتلایان به ویروس کووید۱۹ روبرو است. 

زالی ادامه داد: در ۲۴ ساعتی که گذشت بالغ بر ۴۲۵ بیمار جدید در بخش‌های عادی و ۱۰۲ بیمار نیز در بخش های ویژه بیمارستان های شهر تهران بستری شدند.

وی همچنین از رشد ۱.۶ درصدی مراجعان به بخش های بهداشتی شهر تهران با علایم بیماری کرونا خبر داد و گفت: در بخش درمان نیز ۵ درصد رشد بیماران سرپایی را شاهد بوده ایم. 

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به رشد ۸ درصدی بیماران کرونایی در بخش‌های عادی و ویژه تهران، اظهار کرد: سهمی که از مجموع مراجعان به بخش های بهداشتی و درمانی اعلام شده و افرادی که نیازمند دریافت خدمات مداخله ای بستری هستند نیز  ۸ درصد گزارش شده است.

به گفته زالی، اعمال محدودیت‌های جدید با توجه به وخامت  شیوع گسترده کرونا با توجه به شرایط مختلف مناطق ضروری است.
 
وی آمار روزهای اخیر را بازتاب تغییرات ۲۵ تا ۳۰ روز قبل دانست و گفت: به نظر می‌رسد سهم سفرهای خردادماه در افزایش بار مراجعان چشمگیر است و طبیعتا سفرهای تابستانی هم می تواند خطرآفرین باشد.
 
زالی تصریح کرد: علی‌رغم شتابی که در بازگشایی ها وجود دارد، رعایت شیوه نامه.ها و پروتکل ها کمرنگ تر شده است که می تواند منجر به افزایش آمار شود.
 
فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، استفاده نکردن از ماسک، برگزاری مراسم عروسی و عزا و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بدون رعایت پروتکل ها را از دیگر دلایل افزایش آمار اعلام کرد.
 
وی با اشاره به رویکرد ستاد ملی مبنی بر بازگرداندن محدودیت ها در صورت افزایش نگرانی ها، عنوان کرد: ستاد بیماری کرونا در تهران هم بسته پیشنهادی ۶گانه خود را به ستاد ملی برای اعمال محدودیت ها اعلام کرده است و منتظر تصمیم ستاد ملی هستیم.

این خبر را هم ببینید:  پیام تبریک سرلشکر باقری به فرماندهان نظامی کشورهای مسیحی جهان

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *