پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

رستمی: تحقق واقعی اسلامی شدن دانشگاه‌ها مطالبه ما از وزارت علوم است

به گزارش جامعه نیوز:

 رستمی: تحقق واقعی اسلامی شدن دانشگاه‌ها مطالبه ما از وزارت علوم است

به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، جلسه تکریم حجت الاسلام تقوی و معارفه حجت الاسلام فاطمی پور به عنوان معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با حضور حجت الاسلام رستمی با رعایت دستور العمل‌های بهداشتی برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین رستمی در این مراسم با اشاره به فرصت به وجود آمده در شرایط فعلی گفت: فرصت ویژه‌ای برای جریان انقلاب و مجموعه‌های انقلابی برای تحقق آمال و آرزو‌های انقلاب اسلامی فراهم آمده است و ما اجازه غفلت و سستی در این زمینه نداریم؛ همانگونه که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم آورده اند باید مسیر را محکم‌تر و با نگاه به ظرفیت ها، آسیب ها، فرصت‌ها و با حرکتی جدی و امید بخش ادامه دهیم.

وی در ادامه گفت: رهبری مخاطب اصلی بیانیه را جوانان می‌دانند و لازمه حل مشکلات و معضلات جامعه داشتن یک دولت تحول گرا و یک حرکت تحولی است که از جوانان مومن انقلابی در آن استفاده شود.

حجت الاسلام رستمی با اشاره به تشکیل دولت جدید گفت: در حال حاضر دولت انقلابی تشکیل شده و رویکرد ریاست جمهوری این است که این مطالبات رهبری محقق شود. مجموعه افرادی که در رأس وزارت خانه‌ها قرار گرفته اند بر استفاده از عنصر جوان مومن انقلابی تاکید دارند.

وی در ادامه افزود: در کنار توجه به عناصر فعال انقلابی و استفاده از جوانان یکی از موضوعات مهم دیگر بحث اسلامی شدن دانشگاه‌ها است؛ یک موضوع پیچیده و جزء مسائل باقی مانده برای نظام اسلامی که رهبری مکرر بر آن تاکید داشته اند و طبیعتا مطالبه ما نیز از وزارت علوم پیگیری و تحقق این سند است. مقصود از آن هم فقط یک سری از نماد‌ها و الگو‌های ظاهری نیست و این سند باید در تمامی بخش‌ها اجرایی شود.

این خبر را هم ببینید:  سالند دزفول لرزید

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: ماموریت نهاد این است که مطالبات رهبری را در تمام حوزه‌های مربوطه پیگیری نماید. لازمه اش این است که ما باید در ارتباط با این بیانات دغدغه‌مند بوده و فهم دقیقی نسبت به آن داشته باشیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: معاونت فرهنگی سیاسی در عرصه‌های مختلف ماموریت‌های جدی در دوره پیش رو دارد و ظرفیت‌هایی که داریم ایجاب می‌کند که کار‌های بزرگی انجام شود. از زحمات حجت الاسلام تقوی در مدت فعالیت ایشان در معاونت فرهنگی سیاسی تشکر میکنم و برای ایشان در مسئولیت نهاد نمایندگی در دانشگاه فرهنگیان آرزوی توفیق دارم.

حجت الاسلام تقوی هم در ادامه گفت: ما در مسیر پیش رو کار‌های بزرگی داریم و بنده همیشه سعی داشتم که با تمام وجود مسئولیت‌های محول شده را انجام دهم؛ البته کار در دانشگاه فرهنگیان بسیار مهم، ریشه‌ای و بنیادی است؛ لازم است که از زحمات همکاران و مدیران معاونت فرهنگی سیاسی هم تشکر ویژه‌ای داشته باشم.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *