رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  رستمی: از برخی صنایع گلایه و انتقاد داریم/ دانشگاه محل رجوع و حل مسائل است به گزارش حوزه دانشگاهی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در مراسم تکریم و معارفه مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد با اشاره […]

به گزارش جامعه نیوز:

 رستمی: از برخی صنایع گلایه و انتقاد داریم/ دانشگاه محل رجوع و حل مسائل است

به گزارش حوزه دانشگاهی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در مراسم تکریم و معارفه مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به رسالتی که دانشگاه ها بر عهده دارند،افزود: تولید علم یکی از رسالت‌های دانشگاه است. ایران به لحاظ تولید مقالات علمی با ارزش،  ۳.۵ درصد از کل تولید علم دنیا را بر عهده دارد.

حجت‌الاسلام  رستمی حل مسائل و مشکلات کشور به وسیله دانشگاه را دیگر رسالت دانشگاهیان دانست و عنوان کرد: دانشگاه محل رجوع و حل مسائل است؛ بسیاری از مسائل و مشکلاتی که حل می‌شود به واسطه همین مراجعه به دانشگاه ها است.

وی با بیان اینکه اگر مسئله‌ای در کشور حل نشده بدانید به دانشگاه ها واگذار نشده بیان کرد: از برخی صنایع گلایه و انتقاد داریم مردم هم گلایه دارند ، وقتی دقت میشود می بینیم متاسفانه آن صنعت احساس می‌کند به دانشگاه نیاز ندارد.

وی با اشاره به اینکه تربیت کارشناسان و متخصصان برای بدنه اجرایی کشور دیگر رسالت دانشگاه است، افزود: هنوز با اجرایی شدن این رسالت فاصله داریم و به نقطه مطلوب و ایده‌‌آل نرسیده‌ایم.

رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور به سند توسعه دانشگاه اسلامی اشاره کرد و گفت: سند دانشگاه اسلامی، سند جامع برای اداره دانشگاه است اما چقدر این سند مورد توجه قرار گرفته است؟

حجت‌الاسلام رستمی خاطرنشان کرد: این سند شامل نظام های مختلف آموزشی، پژوهشی، مدیریتی و فرهنگی است اما بطور رضایت بخش مورد توجه واقع نشده است.

این خبر را هم ببینید:  امتناع بانک مرکزی از صدور نامه ترخیص کالاهای تعداد قابل توجهی از شرکت‌ها در گمرک

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها