پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
رسانه‌های آمریکا در حال مدیریت تصاویر تظاهرات‌ در 2 هزار شهر کشورشان هستند - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

رسانه‌های آمریکا در حال مدیریت تصاویر تظاهرات‌ در ۲ هزار شهر کشورشان هستند

به گزارش جامعه نیوز:

 رسانه‌های آمریکا در حال مدیریت تصاویر تظاهرات‌ در ۲ هزار شهر کشورشان هستند

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، فؤاد ایزدی عضو هیأت علمی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران امروز (پنج‌شنبه ۵ تیر) در نشست علمی انجمن انقلاب اسلامی ایران با موضوع تحلیل و کالبدشکافی وقایع اخیر آمریکا و شاخصه‌های مجلس انقلابی که در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد، اظهار داشت: از نظر تعداد شرکت‌کننده و وسعت اعتراضات اخیر در آمریکا رکود جدیدی به ثبت رسیده است، در حالی که پیش از این، اعتراضات مربوط به جنبش وال‌استریت تبعات زیادی را برای آمریکا دربرداشت

** رسانه‌های آمریکا در حال مدیریت تصاویر تظاهرات‌ در ۲ هزار شهر کشورشان هستند

وی افزود: ۲ هزار شهر درگیر تظاهرات اخیر در آمریکا هستند و تصاویر پخش شده در رسانه‌های ایران بخشی از تصاویر پخش شده در رسانه‌های آمریکاست ضمن اینکه متأسفانه رسانه‌های ایران فقط به رسانه‌های آمریکایی مراجعه می‌کنند این در حالی است که آنها تصاویرشان را مدیریت شده پخش می‌کنند. 

وی گفت: ‌دلیل حمله اخیر معترضین به شبکه تلویزیونی CNN و تجمع مقابل ساختمان آن، این بود که تظاهرات‌کنندگان متوجه شده بودند که CNN در حال مدیریت تصاویر تظاهرات‌هاست. 

ایزدی گفت: تظاهرات اخیر در آمریکا فراتر از سیاه‌پوستان است که ما حتی سفیدپوستان و رنگین پوستان و نسل دوم و سوم مسلمانان در این کشور هم می‌بینیم که در اعتراضات نقش پررنگی دارند. 

**جمعیت رنگین پوستان در حال غالب شدن در آمریکا هستند

وی گفت: حتی برخی مسلمانان حین تظاهرات نمازجماعت می‌خوانند و سیاه‌پوستان و سفیدپوستان برای حفظ امنیت آنان گردشان حلقه می‌زنند.

این خبر را هم ببینید:  انتخاب ناظرین مجلس در شورای توسعه فرهنگ قرآنی

وی خاطرنشان کرد: سال ۱۴۹۲ میلادی کریستفکلمب آمریکا را کشف کرد اما در سال ۱۶۱۹ اولین کشتی از سیاه‌پوستان آفریقایی به آمریکا آورده شدند که بین ۳۰ تا ۷۰ درصد آنان مسلمان بوده و اسیر شده بودند.

وی گفت: هالیوود در آمریکا تصاویر مدیریت شده از سیاه‌پوستان این کشور را پخش می‌کند و حتی آنها را اقشاری بی‌فرهنگ، ضعیف، مستضعف و غیرفرهیخته نشان می‌دهد. 

وی افزود: اداره آمار آمریکا جمعیت رنگین‌پوستان در این کشور را تا سال ۲۰۴۵ جمعیت غالب و اکثریت اعلام کرده است و گفته است که ترکیب جمعیتی آنها تا ۲۵ سال آینده تغییر پیدا می‌کند که این روند از هم‌اکنون شروع شده است. 

** ۳۰ درصد جوانان آمریکا، حاکمیت‌شان را قبول ندارند

وی گفت:‌هم‌اکنون اکثریت نوزادانی که در آمریکا متولد می‌شوند رنگین‌پوست هستند، در سال ۲۰۲۰ اکثریت جوانان در آمریکا رنگین‌پوست هستند. 

وی گفت: نظرسنجی گالوپ در آمریکا نظرسنجی انجام داده و جوانان زیر سی سال آمریکایی گفته‌اند که حاکمیت فعلی را قبول ندارند چرا که مقامات این کشور خودبرتربین و نژادپرست هستند. 

عضو هیأت علمی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران گفت: تفکر داروینی می‌گوید که موجود قوی‌تر باید باقی بماند و موجودات ضعیف باید از بین بروند و بر همین اساس آنها سیستم بازار آزاد را دنبال کرده و چیزی به عنوان بیمه تأمین اجتماعی و مرخصی استعلاجی در این کشور وجود ندارد، چرا که ساختار اصلی در آمریکا معتقد به تفکر داروینیسم هستند. 

وی افزود: رشد جمعیتی سفیدپوستان در آمریکا به دلیل رشد فساد و همجنس‌گرایی متوقف شده و تولیدمثل در آنها بسیار کم است.

این خبر را هم ببینید:  بانک‌ها مکلف به همکاری پژوهشی با نظام آموزش عالی شدند

** هزار میلیارد دلار هزینه نظامی آمریکا با وجود مشکلات مردم این کشور

وی با بیان اینکه هزینه نظامی آمریکا هم‌اکنون یک‌هزار میلیارد دلار در سال است که حتی از هزینه نظامی جمع کشورهایی نظیر روسیه، هند، چین و آلمان هم بیشتر است، گفت: مقامات آمریکایی حاضر نیستند این هزینه نظامی را کاهش دهند تا به مشکلات اجتماعی آمریکایی‌ها رسیدگی شود. 

وی با بیان اینکه پلیس آمریکا همواره خشن بوده و سعی می‌کند دعواهای قومی را با ابزار خشونت سرکوب کند، گفت: در آمریکا معتقدند که باید با خشونت زیاد مردم را کنترل کرد ضمن اینکه ما شاهد مصونیت پلیس آمریکا هستیم، این در حالی است که پلیس قاتلی که جورج فلوید را کشت، در ابتدا به قتل غیرعمد و سپس به قتل شبه‌عمد متهم شد و به نظر می‌رسد در نهایت هم به دنبال تبرئه کردن او هستند. 

ایزدی گفت: نهادهای امنیتی برتر در دنیا در آمریکا آموزش می‌بینند و به همین دلیل آمریکایی‌ها برای سرکوب شدید معترضین از قدرت سخت و نرم استفاده می‌کنند.

** ۴۵ میلیون سیاهپوست آمریکا با وجود ۲هزار شبکه فاقد شبکه تلویزیونی هستند

وی افزود: برخی کارها در دنیا فقط از جمهوری اسلامی برمی‌آید که می‌توانم به صادرات بنزین به ونزوئلا اشاره کنم. 

وی افزود: در طول چند هفته اخیر، تعدادی از اساتید آمریکایی به من اعلام کردند که نیازمند حمایت اجتماعی جمهوری اسلامی برای ادامه اعتراضات در آمریکا هستند. 

عضو هیأت علمی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران گفت: اهمیت کار صورت گرفته در جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی و مقاومت چهل و یک ساله کشورمان در برابر آمریکا مهم است و چون ما به این موضوع عادت کردیم قدر آن را نمی‌دانیم. 

این خبر را هم ببینید:  برخی مناطق آزاد جدیدالتأسیس فاقد بندر و فرودگاه است

وی افزود: جمعیت سیاهپوستان آمریکا ۴۵ میلیون نفر است و ۲ هزار شبکه تلویزیونی و رادیویی در این کشور وجود دارد که سیاهپوستان حتی یک شبکه هم ندارند و دولت این کشور بنا ندارد مطالبه این اقلیت ۴۵ میلیون را پاسخ دهد. 

انتهای پیام/