رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۱۲ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 30 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  رحمانی فضلی: مردم بالاترین رضایتمندی را از امنیت داخلی دارند به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر امشب به مناسبت هفته دولت با حضور در برنامه تیتر شب شبکه خبر ضمن تسلیت ایام عزای امام حسین (ع)، در مورد بیانات اخیر رهبر انقلاب خطاب به […]

به گزارش جامعه نیوز:

 رحمانی فضلی: مردم بالاترین رضایتمندی را از امنیت داخلی دارند

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر امشب به مناسبت هفته دولت با حضور در برنامه تیتر شب شبکه خبر ضمن تسلیت ایام عزای امام حسین (ع)، در مورد بیانات اخیر رهبر انقلاب خطاب به دولتمردان و بیان گزارش کار به مردم، گفت: نَفس صداقت می ـواند باورپذیری و مشارکت مردم را افزایش دهد.

وی با اشاره به اهمیت و وسعت وظایف وزارت کشور ادامه داد: در حوزه امنیت نمی توان عدد و رقم مطرح کرد اما در بحث امنیت، بالاترین رضایتمندی مردم بر اساس نظرسنجی‌های صورت گرفته امنیت داخلی بوده است. ما سالم ترین و قانونی ترین انتخابات را برگزار کرده ایم.

وزیر کشور بیان داشت: ما در مناطق مرزی، خلاء ها و حفره های امنیتی داریم که باید جبران کنیم آنهم به دلیل وجود همسایگانی است که در تامین امنیت خودشان ناموفق هستند. حضور سه میلیون افغانستانی در کشور که حدود یک میلیون و دویست یا سیصد هزار نفر آن ها غیر قانونی هستند و بدون رعایت پروتکل ها به کشور آمده  اند از نظر امنیتی حفره است.

رحمانی فضلی اظهار داشت: کار برای انجام دادن خیلی زیاد است و ما بسیار تلاش کردیم در این دولت تفکر ما منطبق بر تحقق توازن و تعادل باشد. استانداران و فرمانداران نقش هماهنگی را دارند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده تصریح کرد: از ۲۵ فرآیند انتخابات ۲۴ فرآیند الکترونیکی است. با تجربه ای که ما داریم ان شا الله ۱۴۰۰ از نظر ما یک انتخابات خوب و سالم برگزار خواهیم کرد. ما در انتخابات مجلس مشارکت پائینی داشتیم که امیدواریم با همکاری ها این مشارکت افزایش یابد.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه یک پنهان کاری در مورد بیان آسیب های اجتماعی در کشور وجود دارد، بیان داشت: ما آسیب های اجتماعی را مردمی کردیم. ۱/۵ میلیون معتاد خدمات بهداشتی می گیرند که شاید این خدمات در دنیا بی همتا باشد. دو سال است روند طلاق کاهشی شده است. در موضوع آسیب های اجتماعی با عنایت رهبر انقلاب و توجه رئیس جمهور اقدامات خوبی انجام شده است.

رئیس شورای امنیت کشور در مورد انتقادات به ستاد مدیریت بحران گفت: در منابع مالی در ستاد مدیریت بحران با مشکل روبرو هستیم.  ماسطح ستاد مدیریت بحران را افزایش دادیم. کشور ما حادثه خیز است و با حضور مردم توانسته ایم برخی ضعف ها را از بین ببریم.

ادامه دارد…


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها