رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 19 خبر


  • جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۸ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Friday 4 December
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  رحمانی فضلی: بخش خصوصی که ارباب رجوع نداشته باشد می تواند در دوران ممنوعیت، فعال باشند به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امشب در شبکه خبر گفت: امروز آقای نمکی اعلام کردند از سه شنبه تست های فوری در اختیار قرار می گیرد و تست […]

به گزارش جامعه نیوز:

 رحمانی فضلی: بخش خصوصی که ارباب رجوع نداشته باشد می تواند در دوران ممنوعیت، فعال باشند

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امشب در شبکه خبر گفت: امروز آقای نمکی اعلام کردند از سه شنبه تست های فوری در اختیار قرار می گیرد و تست ها را به صد هزار در روز می رسانیم.

وی با تاکید بر اینکه مردم ما هنوز نسبت به قرنطینه آموزش کافی را ندیده اند گفت: در ستاد مجوز گرفته شد از هتل ها و مسافرخانه هم برای قرنطینه استفاده شود. افرادی که شناسایی می شوند و در بیمارستان بستری نمی شوند رصد و کنترلی روی آن ها صورت نمی گیرد. اما از این به بعد با اپلیکیشن ماسک و با کمک وزارت ارتباطات این افراد از طریق موبایل آنها رصد می شوند. 

وزیر کشور با تاکید به نیازمندی برای کمک های مردمی گفت: ما مبنای ممنوعیت را سه سطح زرد، نارنجی و قرمز قرار دادیم. اعمال ممنوعیت در ادارت، بخش های عمومی و اصناف است. همه اینها که گفته شد دارای سه رکن، وزارت بهداشت، تبلیغات و آموزش و مردم است.

وی اضافه کرد: همه کارهایی که می کنیم برای این است که وزارت بهداشت خدمات خود ار بخوبی انجام دهد. همه قدردان تلاش آنها هستند. باید مردم ما نسبت به زوایای این بیماری آگاهی داشته باشند. همه این کارها برای مردم و با کمک مردم است. هیچ کس راضی نیست ممنوعیت و محدودیت ایجاد شود اما وقتی با یک اقلیتی مواجه می شویم که رعایت نمی کنند مجبور به قرار دادن ممنوعیت و محدودیت می شویم. 

رئیس قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا گفت: ما بین بد و بدتر و یا بدترین و بدترین ها تصمیم می گیریم. در ممنوعیت ساعت ۲۱ تا ۴ صبح باید مردم هم به ما کمک کنند. پیش بینی من این است که بین ۵۰ تا ۶۰ درصد خود مردم رعایت می کنند. کارمندان دستگاه ها از طریق سازمان خود شماره های پلاک خودروهای خود را به نیروی انتظامی می دهند تا جریمه نشوند اما نیروی انتظامی حتما با تردد ها با حفظ کرامت مردم برخورد می کنند. 

وی تاکید کرد: بخش خصوصی که ارباب رجوع ندارند می توانند با رعایت پروتکل ها و دستورات طرح ممنوعیت کار خود را ادامه دهند. در مسافرت های بین شهری با حمل و نقل عمومی باید مسافران مشخص شوند که کرونا ندارند و ظرفیت آن وسیله نقلیه هم بیش از ۶۰ درصد نباشد.

وزیر کشور در پاسخ به این پرسش که آیا تضادی بین ممنوعیت سفر با خودروی شخصی با مجاز بودن استفاده از حمل و نقل بین شهری وجود ندارد گفت: تعداد سفرها بسیار کاهش می یابد و استفاده از خودروی شخصی قابل مقایسه با استفاده از حمل و نقل عمومی بین جاده ای نیست.

ادامه دارد…


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها