رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 462 خبر


  • یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأحد ۴ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 16 May

به گزارش جامعه نیوز:  رتبه اول عربستان سعودی در جهان عرب در هزینه‌‌های نظامی به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، انستیتو بین‌المللی پژوهش‌های صلح استکهلم (سیپری) در گزارشی اعلام کرد که دولت عربستان سعودی در حوزه هزینه‌کردهای نظامی رتبه اول جهان عرب و رتبه ششم جهان را دارد. در این گزارش آمده است که عربستان […]

به گزارش جامعه نیوز:

 رتبه اول عربستان سعودی در جهان عرب در هزینه‌‌های نظامی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، انستیتو بین‌المللی پژوهش‌های صلح استکهلم (سیپری) در گزارشی اعلام کرد که دولت عربستان سعودی در حوزه هزینه‌کردهای نظامی رتبه اول جهان عرب و رتبه ششم جهان را دارد.

در این گزارش آمده است که عربستان سعودی در سال ۲۰۲۰  تنها کشور عربی بود که در میان ۱۰ کشور برتر در حوزه هزینه‌کردهای نظامی قرار گرفته و پس از آمریکا، چین، هند، روسیه و انگلیس در رتبه ششم جای داشت.

پس از عربستان سعودی نیز کشورهای آلمان، فرانسه، ژاپن و کره جنوبی قرار گرفته‌اند. با این حال دولت سعودی به دلیل مشکلات مالی و شیوع ویروس کرونا در مقایسه با سال ۲۰۱۹ با کاهش ده درصدی هزینه نظامی مواجه بوده به طوریکه دولت ریاض در سال ۲۰۲۰ به میزان ۵۷.۷ میلیارد دلار هزینه کرده بود.

اما در منظر کلی طبق یافته‌ تحقیقاتی این سازمان سوئدی، به رغم تاثیرات مخرب همه‌گیری ویروس کرونا، هزینه‌ها و مخارج نظامی در جهان در سال گذشته میلادی (۲۰۲۰) به نسبت سال قبل از آن ۲.۶ درصد افزایش یافته و به رقم ۱.۹۸ تریلیون دلار رسیده است.

انتهای پیام/ص


این خبر را هم ببینید:  احمدتوکلی: گزارش نادران درباره بودجه قانع‌کننده است/ جای «نادران»، «تاج‌زاده» هم بود قضاوت دید‌ه‌بان همین بود

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها