رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۷ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Friday 25 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  ربیعی: ننگ آمریکا در ترور سردار صلح و نماد مبارزه با تروریسم پاک‌شدنی نیست به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: اولین جلسه سران قوا بعد از مجلس یازدهم روز یکشنبه تشکیل شد؛ به اعتقاد ما همکاری سه قوه موجب […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ربیعی: ننگ آمریکا در ترور سردار صلح و نماد مبارزه با تروریسم پاک‌شدنی نیست

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: اولین جلسه سران قوا بعد از مجلس یازدهم روز یکشنبه تشکیل شد؛ به اعتقاد ما همکاری سه قوه موجب حل سریعتر مشکلات خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه کرونا باعث رشدهای منفی ۱۲ و ۱۳ درصد شده است، اظهار داشت: اختیار کامل دولت در خصوص برخی تصمیمات در شرایط حساس کم است بنابر این همکاری قوای دیگر اجتناب ناپذیر است. در این جلسه مباحث مختلف بحث شدو در مورد افزایش و امنیت سرمایه گذاری صحبت شد.

ربیعی با تصریح بر اینکه یکی از بحث های جلسه سران قوا مسائل منطقه‌ای بود، گفت: عبور از شرایط دشوار فعلی نیازمند هماهنگی بین قوا، ارتباط بیشتر دولت با جامعه و اعتماد بیشتر است و حتما از این شرایط سخت عبور خواهیم کرد.

وی افزود: دوران سخت کرونا در همه دنیا شرایط ویژه‌ای را به وجود آورده و ایران تنها کشوری است که با دو موضوع تحریم و کرونا  روبرو است، بودن دو قوه به همراه دولت و تفاهم در تصمیمات نیز به کوتاه کردن فرایند تصمیم‌گیری ها، همکاری در اجرا خواهد شد این از ضروریات اجتناب ناپذیر این دوران است. 

سخنگوی دولت گفت: در این جلسه مباحث پیرامون چگونگی افزایش سرمایه گذاری صورت گرفت و مشکلات سرمایه گذاری و اقداماتی که برای این کار سه قوه باید انجام دهند مورد بحث قرار گرفت. 

وی ادامه داد: در بخشی از جلسه  موضوع گسترش صادرات و برگشت سریع ارز به چرخه تولید، مسائل بازار ارز و بورس، سیاستهای کاهش نقدینگی و کاستن از تورم مطرح شد. همچنین در  جلسه چگونگی هماهنگی های  اجرایی، تقنینی، نظارتی و قضایی را مورد گفتگو قرار گرفت.

ربیعی گفت: همچنین به علت حساسیت موضوعات بین المللی، مسائل منطقه‌ای و چگونگی مقابله با طراحی ها و توطئه های رژیم صهیونیستی مورد بحث قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی مدتها است در کش و قوس قانونی شدن است. در نهایت در جلسه اخیر هیات دولت، برای تامین نظر مجلس شورای اسلامی، آیین نامه آن اصلاح شد. امیدوارم با این اصلاح، فرزندان به حقوق خود برسند و به این مطالبه پاسخ داده شود.

ربیعی گفت: پیش بینی ما این است امسال خرید واکسن آنفولانزا افزایش یابد. ابتدا ۹ میلیون دوز خریداری شده که تا ۱۶ میلیون دوز هم افزایش می یابد که اولویت استفاده با افراد در معرض خطر است.

وی اظهار داشت: همچنین ستاد ملی مدیریت کرونا به وزارت علوم اجازاه داد تا برای جلوگیری از تجمع در برگزاری و تردد عوامل اجرایی در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ برای رشته محل هایی که تعداد داوطلب در آنها در سال ۱۳۹۸ کمتر از ظرفیت است، پذیرش دانشجو بدون آزمون و صرفا براساس سوابق تحصیلی و معدل تراز شده مقطع کارشناسی به صورت متمرکز توسط سازمان سنجش آموزش کشور انجام شود.

ربیعی درباره بازگشایی دانشگاه‌ها گفت: از این هفته سال تحصیلی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی با حدود سه میلیون و پانصدهزار دانشجو شروع شد و تا اواخر مهرماه کلیه ورودی‌های جدید آموزش عالی در کلیه مقاطع تحصیلی اعلام خواهند شد.
از یک میلیون و ۳۹۲ هزار داوطلب ۵۹ درصد آنها را خانم‌ها و ۴۱ درصد را آقایان تشکیل می‌دادند. آغاز به کار دانشگاه‌های ما در شرایط کرونا تجربه های جدیدی پیش روی ما است.

وی تصریح کرد: ارتقای آموزش و مبارزه با کرونا را  دولت و جامعه ما  از سال تحصیلی گذشته تجربه کردند و امسال نیز با تجربه بدست آمده سال تحصیلی را آغاز کردیم.قبل از سال ۹۸ کمتر از نیم درصد دانشجویان و تعداد انگشت شماری از دانشگاه ها  تحت پوشش آموزش الکترونیکی بودند اما امروز پیش از ۹۰ درصد مراکز آموزش عالی ما تحت آموزش غیرحضوری قرار گرفته اند.

ربیعی تاکید کرد: ترم جدید دانشگاهها با محوریت آموزش ترکیبی آغاز به کار کرد و چون امکانات دانشگاهها متفاوت است، نحوه چگونگی آموزش ترکیبی به دانشگاه‌ها واگذار شده است. و تمام تلاش نظام آموزشی این است که ترم تحصیلی دانشجویان براساس نظم آموزشی به پایان برسد.

وی اظهار داشت: همچنین مبارزه با کرونا اساسا یک موضوع علمی است. بدون دستاوردهای علمی و آموزشی نمی توانستیم و نمی توانیم این سطح از تاب آوری را در مقابله با کرونا داشته باشد. انتظار از دانشگاهها است که در دروان بحران ها، تحریم و کرونا ضمن افزایش ظرفیت ها و دانش افزایی  به نیازهای جامعه پاسخ دهند.

سخنگوی با اشاره به  رحلت آیت الله صانعی گفت: در ابتدای هفته، خبر درگذشت ناگوار عالم جلیل القدر حضرت آیت الله صانعی موجب حزن و ناراحتی شد. ایشان هم از پیشگامان مبارزه و نهضت بود و هم مورد اعتماد و محبت فراوان رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) قرار داشت. مجاهدت های خالصانه و پژوهشگرانه در گشودن باب اجتهاد و ساده زیستی و منش همراه با تواضع و دردمندی و درد آشنایی از وجود شخصیتی ایشان بود و این ضایعه را تسلیت عرض می‌کنم.

سخنگوی دولت در پاسخ به این پرسشی درباره توییت اخیر رییس جمهور امریکا مبنی بر اینکه «ایران قصد دارد اقدام تلافی جویانه ای دیگر در مقابله با ترور شهید سلیمانی انجام دهد» خاطر نشان کرد: من متن سخنان ترامپ را دیدم. متاسفم که رییس جمهور یک کشوری که داعیه مدیریت و نظم جهانی را دارد بر چنین پایه ای سست اظهار نظری سریع و سفارشی و مخدوش را انجام می دهد.

وی با اشاره به اینکه دنیا اسیر انتخابات ماه نوامبر آمریکا شده است، خطاب به دولت آمریکا عنوان کرد: در خصوص سردار شهیدمان که سردار صلح در منطقه و نماد مبارزه با تروریسم را ترور کردید؛ این ننگ شما پاک‌شدنی نیست. آمریکا بزرگترین خطای راهبردی خود را مرتکب شده است. و با این کارها نمی تواند جنایت های خود را مخفی کند. در صورت هرگونه خطای راهبردی آمریکا، پاسخ قاطع  ایران را خواهد دید. 

ادامه دارد …


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها