رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  ربیعی: با دختران سرزمین‌مان مهربان‌تر باشیم به گزارش خبرگزاری فارس، علی ربیعی سخنگوی دولت به مناسبت میلاد حضرت فاطمه معصومه سلام اللله علیها و روز دختر در یادداشتی نوشت: تبریک می گویم روز دختر را به تمامی دختران سرزمینم، فرشته های معصومی که با تولدشان موجی از خیر و برکت را […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ربیعی: با دختران سرزمین‌مان مهربان‌تر باشیم

به گزارش خبرگزاری فارس، علی ربیعی سخنگوی دولت به مناسبت میلاد حضرت فاطمه معصومه سلام اللله علیها و روز دختر در یادداشتی نوشت:

تبریک می گویم روز دختر را به تمامی دختران سرزمینم، فرشته های معصومی که با تولدشان موجی از خیر و برکت را هدیه می آورند،  در بازی های کودکانه شان، مسوولیت پذیری را تمرین می کنند، در باورهایشان جوانه امید می پرورانند و سخت تر تلاش می کنند اما کمتر دیده می شوند. 

امروز، روز دختر است. در اندیشه خود، دختران کارگری را به خاطر می آورم که صبح زود برای اینکه از سرویس جا نمانند، خواب آلود از خانه بیرون می زنند و پس از ساعتها کار – و اضافه کاری – شامگاهان به خانه برمی گردند، دختران زیادی را دیده ام که نان آور خانه هستند و با کار و تلاش سخت اما شرافتمندانه، پدر و مادر از کار افتاده و چند بچه قد و نیم قد را تامین معاش می کنند.

به دخترانی فکر می کنم که معلولیت دارند و به سنت فرهنگی غلط یا بر اثر ناتوانی مالی در کنار امامزاده ها و یا در کوچه، پس کوچه ها رها می شوند و ما امروز، در بهزیستی خانواده آنها شده ایم.

به میلیونها دختری می اندیشم که با آرزوهای بزرگ در کودکی به عروسکهای خود جان بخشی و روح بخشی می کنند و در میان اشکال مختلف، زندگی را ترسیم می کنند و در ذهن خود برای آینده، آرزوهای بزرگ می پرورانند.

در این میان، “آتنا” و “ستایش” که قربانی خشونت جنسی شدند و یا امثال “سهیلا جورکش” و “سپیده” و بسیار دخترانی که قربانی اسیدپاشی شدند، “لیلا” و “سارا” که آسیب پذیر مادرانی بیمار شدند، “فرزانه”  دختری که در خانواده ناهنجار باید از خود مراقبت کند، “رومینا” زیر داس جهل، “ریحانه” ای که زیر ضربات تعصب که هر دوی آنها نشکفته پرپر شدند را به یاد می‌آورم که معصومانه قربانی می‌شوند. 

این خبر را هم ببینید:  طعم «زندگی زیر پرچم داعش» را بچشید

نجوای دختری در یکی از مراکز آسیب های اجتماعی مان، در ذهنم تداعی می شود که می گفت: “دختر، در این جامعه، امنیت می خواهد، آرامش و اعتماد می خواهد.” امنیتی که گاها، جامعه از او سلب می کند، آرامشی که از او می ربایند و اعتمادی که نوعی از رفتارها در جامعه، آن را به یغما می برد.

امروز، روز دختر است، روز همه دختران. بیایید به دختران با نگاهی واقع‌گرایانه به عنوان نیمی از جامعه و  جامعه آفرینان نگاه کنیم. زمینه امنیت و آسایش شان را بیش از گذشته فراهم کنیم و هراس آینده را از آنها بزداییم. با دختران مان مهربان تر باشیم. به بهانه این روز، مسئولیت هایمان در قبال دختران این سرزمین را مروری دقیق تر کنیم.

چه سنت نیکویی است که روزهایمان را با یاد اسوه های اخلاقی، فرهنگی و دینی مان نام گذاری می کنیم. میلاد حضرت معصومه (س) که به همان سنت نیکو، روز دختر نامیده شده را به همه دختران عزیز ایرانی، تبریک می گویم. زندگی تان همراه با آرامش. برایتان از خداوند مهربان، دل شاد و زندگی سرشار از خوشبختی آرزو می کنم.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها