رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  رای اعضای مجمع تشخیص به لوایح FATF در تاریخ ثبت می‌شود علیرضا کریم‌خانی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبائی(ره) در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس گفت: در حالی که طبق شنیده‌ها، تنها یک روز تا بررسی لوایح مربوط به FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام باقی مانده، […]

به گزارش جامعه نیوز:

 رای اعضای مجمع تشخیص به لوایح FATF در تاریخ ثبت می‌شود

علیرضا کریم‌خانی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبائی(ره) در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس گفت: در حالی که طبق شنیده‌ها، تنها یک روز تا بررسی لوایح مربوط به FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام باقی مانده، دیگر مجالی برای استدلال آوردن نیست. به نظر نمی‌رسد که موافقان و مخالفان FATF استدلال جدیدی نسبت به زمستان سال گذشته داشته باشند. دیگر روز تصمیم فرا رسیده است. 

وی اظهار داشت: دولت نتواسته پاسخ اعضای مجمع را بدهد. مخالفان FATF در مجمع تشخیص، استدلال‌های روشنی برای مخالفت خود دارند که در جلسات کارشناسی از جمله جلسات استدلال مصلحت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبائی(ره) بیان کرده‌اند؛ آن‌ها از ابتدا سوالاتی را از دولتی‌ها پرسیده‌اند که دولت تا امروز نتوانسته پاسخی منطقی به آن‌ها بدهد. 

این فعال دانشجویی تاکید کرد: دولت هنوز نتوانسته پاسخ بدهد که در شرایط تحریم، پیوستن به لوایح CFT و پالرمو چه سودی برای کشور دارد که حتی آمریکایی‌ها نیز برای پیوستن به آن، ما را تشویق می‌کنند؟ دولت پاسخ نداده که با تصویب این لوایح استعماری، چگونه از افشا شدن اطلاعات مالی کشور برای دشمنان جلوگیری می‌کند؟ دولت نتوانسته پاسخ بدهد که با وجود  FATFچگونه دور زدن تحریم‌ها ممکن می‌شود؟ و چندین پرسش دیگر که دولت در جواب آن‌ها، تنها به حلوای نسیه وعده می‌دهد! 

وی اظهار داشت: برخی معتقدند می‌توان با حق شرط وارد FATF شد و اجرای تعهدات را به بعد از رفع تحریم‌ها مشروط کرد. در حالی که متخصصان حقوق بین‌الملل اساساً شرط گذاشتن برای این کنواسیون‌های بین‌المللی را ناممکن می‌دانند؛ علاوه بر این، سیاست قطعی نظام بر خنثی‌سازی تحریم است و نباید اینگونه مسائل را به رفع تحریم موکول کرد.

این خبر را هم ببینید:  الزام صندوق‌های رفاه دانشجویان به «احداث خوابگاه‌های متاهلی» در سال 1400

کریم‌خانی تصریح کرد: دولت تا امروز سعی کرده با گروگان گرفتن معیشت مردم در مقابل تصویب FATF، فشار را بر اعضای مجمع زیاد کند. برخی برای تصویب این لوایح از هیچ حربه‎‌ای دریغ نکرده‌اند، از گره زدن واردات واکسن به FATF (که توسط وزیر همین دولت تکذیب شد)، تا آزادسازی پول‌های بلوکه شده، کاهش قیمت ارز و حتی سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین
وی با بیان اینکه تصویب FATF پاس گل به آمریکا و جریان غربگراست؛ گفت: به نظر می‌رسد دولت قصد دارد با ربط دادن چنین مواردی به FATF، اولاً ناکارآمدی اقتصادی خود را پنهان کند، ثانیاً با تصویب این لوایح اهداف انتخاباتی خود را به سرانجام برساند. 

این فعال دانشجویی تاکید کرد: بعید نیست در صورت تصویب CFT  و پالرمو، آمریکا نیز به غربگرایان پاس گل داده و با آزادسازی بخشی از پول‌های بلوکه شده، پیروزی جریان غربگرا در انتخابات آینده را تضمین کند. 

وی اظهار داشت: در این میان به نظر می‌رسد برخی اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز مواضع چند ماه قبل خود را فراموش کرده‌اند و بدون تغییری در استدلال‌های دولت، نظر خود را تغییر داده‌اند. یا اینکه از ترس پیروزی نیافتن در انتخابات پیش‌رو، منافع حزبی را بر مصلحت ملی ترجیح داده‌اند. 

کریم‌خانی تصریح کرد: انقلابیون مجمع تشخیص باید بدانند تصویب FATF، چهره آنان را مانند تصویب‌کنندگان برجام نزد افکار عمومی ثبت خواهد کرد. مردم در صورت رأی مثبت انقلابیون مجمع به این لوایح، در انتخابات آتی به حرف آنان اعتماد نکرده و هرچه بگویند، خلاف آن عمل خواهند کرد. بنابراین، مجمع تشخیص در دام اهداف انتخاباتی دولت گرفتار نشود و بر اساس منافع ملی تصمیم بگیرد. 

این خبر را هم ببینید:  نبرد قانون با قمارخانه‌های آنلاین همزمان با تقلای آنها برای رو کردن «آس»

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها