رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 111 خبر


  • سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 27 October
اوقات شرعی

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، هیات اعزامی مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران به کشور افغانستان با بهادر امینیان سفیر ایران در افغانستان دیدار کردند. علی آذری، شارلی انویه تکیه و مصطفی نخعی در این دیدار پیرامون حضور بخش خصوصی در افغانستان و نحو استحکام بخشی به روابط اقتصادی […]

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، هیات اعزامی مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران به کشور افغانستان با بهادر امینیان سفیر ایران در افغانستان دیدار کردند.

علی آذری، شارلی انویه تکیه و مصطفی نخعی در این دیدار پیرامون حضور بخش خصوصی در افغانستان و نحو استحکام بخشی به روابط اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی دو کشور به گفت‌وگو پرداختند.

بر این اساس، هیات پارلمانی ایران با احمدشاه رمضان نائب رئیس مجلس نمایندگان افغانستان و همچنین رئیس و یکی از اعضای کمیسیون اقتصاد مجلس نمایندگان دیدار کردند و در دیدار پیشنهاد گازرسانی به هرکدام از شهرهای مدنظر ابتدائا از طریق CNG و همچنین احداث خط لوله و تأسیسات ذخیره‌سازی و بارگیری فراورده‌های نفتی داخل خاک افغانستان که موضوع مهمی در افرایش بهره‌وری و رفع دغدغه‌های موجود در زمینه قاچاق، فساد و کیفیت فراورده است را مطرح کردند.

پیشنهادهای مذکور بسیار مورد استقبال هیئت پارلمانی افغانستان قرار گرفت و مقرر شده در کمیسیون‌های مربوطه مجلس با حضور وزرای مربوطه بررسی و طی سفری که به ایران خواهند داشت  نهایی شود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران همچنین لزوم استفاده بیشتر از قابلیت‌های مرزی و تقویت اقتصاد مرز به منظور بهره بردن بیشتر مردم مرزنشین دو کشور را یادآور شدند. در همین راستا ضمن تاکید بر استفاده بیشتر از ظرفیت‌های ایجاد شده در گذرگاه ماهیرود، به زیرساخت‌های ایجاد شده در گذرگاه‌های مرزی خراسان جنوبی بخصوص دوکوهانه نهبندان و لزوم فعال شدن مجدد آن اشاره کردند لذا مقرر شد نمایندگان مراتب را از طریق دولت افغانستان پیگیری نمایند.

هیات اعزامی مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران از نمایشگاه تخصصی مشترک خدمات شهری حمل و نقل و ترافیک و ماشین آلات وابسته جمهوری اسلامی ایران و افغانستان نیز بازدید کردند و به گفتگوی نزدیک با غرفه داران پرداختند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها