پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
راه اندازی 2 بخش تشخیص پزشکی در تنها ترین مرکز درمانی جنوب غرب تهران - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

راه اندازی ۲ بخش تشخیص پزشکی در تنها ترین مرکز درمانی جنوب غرب تهران

به گزارش جامعه نیوز:

 راه اندازی ۲ بخش تشخیص پزشکی در تنها ترین مرکز درمانی جنوب غرب تهران

به گزارش  گروه سلامت خبرگزاری فارس، جلیل کوهپایه زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در آیین افتتاح بخش سی تی اسکن و آندوسکوپی بیمارستان شهدای یافت آباد، اظهار کرد: بیمارستان شهدای یافت آباد یکی از بیمارستان‌های قدیمی در منطقه جنوب غرب تهران است که با کمک خیرین در سالهای خیلی قبل بنیان نهاده شده است، 

وی افزود: امروز خدا را شکر می‌کنیم که بعد از چندین ماه پیگیری یک دستگاه سی تی اسکن که از تکنولوژی روز برخوردار است، در بیمارستان راه اندازی شد تا از این به بعد نیاز نباشد تا مردم برای انجام سی تی، مسیر طولانی را طی کنند و به زحمت بیفتند. 

کوهپایه زاده گفت: همکاران ما در این بیمارستان در چند ماهه اخیر به دلیل رسیدگی به مبتلایان کرونا زحمت زیادی کشیدند و روند ارائه خدمت با نبود بخش سی تی اسکن با سختی انجام می‌شد اما از امروز ضمن رفع این کمبود امکان ارائه این خدمت تشخیصی هم برای افراد مشکوک به کرونا و هم سایر بیماران امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه بیمارستان شهدای یافت آباد تنها مرکز درمانی دولتی در جنوب غرب تهران است که با تعرفه دولتی خدمت ارائه می‌دهد، افزود: امیدواریم در آینده شاهد نصب و راه اندازی تجهیزات پیشرفته تری در این بیمارستان برای پاسخ به نیاز مردم باشیم.

 ایمان براتی، مدیرعامل بیمارستان شهدای یافت  اظهار کرد: بیمارستان شهدای یافت آباد حدود شصت سال در حال خدمت به مردم منطقه است اما با وجود تلاش‌های انجام شده تا امروز دستگاه سی تی اسکن نداشته است.

این خبر را هم ببینید:  اروپا در حال معطل کردن جمهوری اسلامی است/ اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در راستای منافع ملی و حل مشکلات معیشتی است

وی افزود: امروز هم بعد از پرداخت اولین قسط خرید در حدود بیست ماه قبل، با پیگیری‌های که انجام گرفت و حمایت‌های رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران و سایر همکاران بالاخره دستگاه به دست ما رسید.

براتی گفت: این دستگاه با ارز آزاد حدود هفت میلیارد تومان قیمت دارد اما هزینه تمام شده آن با ارز دولتی تخصیص داده شده از سوی  هیأت امنای ارزی یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان شده است.

مدیرعامل بیمارستان شهدای یافت آباد خاطر نشان کرد: بخشی از منابع خرید این دستگاه از محل درآمدهای بیمارستان، بخشی از بودجه دانشگاه و حدود ۲۰۰ میلیون تومان از طریق خیرین تامین شده است؛ البته ۴۰۰ میلیون تومان از اقساط آن باقی مانده که امیدواریم خیرین در پرداخت آن به ما کمک کنند.

وی با بیان اینکه با آغاز کرونا بیمارستان شهدای یافت آباد اولین بیمارستانی بود که برای رسیدگی به مبتلایان کرونا انتخاب شد، افزود: کرونا اهمیت داشتن سی تی اسکن برای بیمارستان را دو چندان کرد؛ به طوری که در این مدت از سی تی اسکن پرتابلی که متعلق به سپاه بود، استفاده کردیم.

براتی با بیان اینکه بیمارستان شهدای یافت آباد اکنون صاحب یکی از به روزترین انواع دستگاه‌های سی تی اسکن ۱۶ اسلایس است، افزود: این بخش همزمان با راه اندازی به بخش خصوصی واگذار می‌شود و پیش بینی می‌کنیم روزانه ۵۰ تا ۶۰ نفر مراجعه کننده داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران  با اشاره به ضرورت دستگاه سی تی اسکن برای بیمارستان‌های جنرال، گفت: با توجه به اینکه ما بخش کت لب نداریم، این دستگاه فعلا نیاز بیمارستان و مردم را برطرف می‌کند.

این خبر را هم ببینید:  سوء مدیریت در گمرکات به کمک تحریم‌ها آمده است

وی افزود: دو بخش دیگر هم امروز راه اندازی می‌شوند، بخش آندوسکوپی که پیش از این نداشتیم و بخش داخلی که کاملا بازسازی شده و ۵۰ تخت دارد که البته ۶ تخت آن برای اطفال در نظر گرفته شده و اکنون بیمارستان شهدای یافت آباد با حدود ۱۷۰ تخت بیمارستانی فعال، آماده سرویس دهی است.

براتی گفت: ان شاء الله تا پایان سالجاری، ساختمان جدید بیمارستان که ۵ هزار و ۵۰۰ متر مربع بنا دارد، افتتاح می‌شود؛ در این صورت بخش‌های کت لب و جراحی قلب به بیمارستان اضافه می‌شوند و بخش‌های  ICU، اورژانس، تصویربرداری و آزمایشگاه در این ساختمان با ظرفیت بیشتری خدمت ارائه می‌کنند.

انتهای پیام/