رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 6 May

به گزارش جامعه نیوز:  راه‌های اصلی و روستایی کردستان نیازمند توجە جدی است/بخش خصوصی برای ساخت راە بانە بە مرز سیرانبند آمادگی دارد بە گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، بهمن مرادنیا ظهر امروز در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های کشور که به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، خواستار تشکیل کارگروهی […]

به گزارش جامعه نیوز:

 راه‌های اصلی و روستایی کردستان نیازمند توجە جدی است/بخش خصوصی برای ساخت راە بانە بە مرز سیرانبند آمادگی دارد

بە گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، بهمن مرادنیا ظهر امروز در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های کشور که به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، خواستار تشکیل کارگروهی برای اولویت‌بندی و رفع نیازهای استان در سطح وزارتخانه شد.

استاندار کردستان اظهار داشت: در این کارگروه لازم است نیازهای اساسی استان در بخش‌ راه و حمل و نقل و با تدوین برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت مد نظر قرار بگیرد تا بر اساس آن برنامه‌ها پیش برویم.

وی راه مریوان به سنندج، فرودگاه سقز، راه آهن و کریدور شمال به جنوب را جزو اولویت های استان برشمرد و افزود: با مقداری تلاش و تخصیص اعتبارات مورد نیاز این پروژه‌ها می‌توانند ظرف دو یا سه ماه آینده به بهره برداری برسند.

مرادنیا با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به احداث کنارگذر در شهرهای استان توجه خاص و ویژه نشان دهد، اظهار کرد: اگر در نبود کنار گذر در شهرها اتفاقی روی دهد قابل جبران نخواهد بود و همه در این رابطه مسئولیت دارند.

استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنان خود از عدم سرعت در ساخت کریدور شمال به جنوب گلایه کرد و گفت: این راه می‌تواند کاهش دهنده بسیاری از تصادفات در این محور باشد و انتظار است بخش های نا ایمن بخش های ساخته شده از این پروژه نیز برطرف شود.

استاندار کردستان با بیان اینکه مرز سیرانبند رسمی شده و از آن تردد کالا و مسافر صورت می‌گیرد وضعیت راه این مرز را بسیار بد توصیف کرد و افزود: برای ساخت راه بانه تا مرز سیرانبند بخش خصوصی اعلام آمادگی کرده است ودر صورت موافقت بخش خصوصی می‌تواند کار را به سرانجام برساند.

این خبر را هم ببینید:  کرملین: دنیای تک‌قطبی به رهبری آمریکا رو به اتمام است

مرادنیا اضافه کرد: بنا به گزارشات و آمارهای موجود ٨۴ درصد تصادفات جاده‌ای استان در محورهای دو خطه روی می‌دهد و این آمارها نشان می‌دهند که توجه به چهار خطه شدن راه‌های اصلی استان اجتناب‌ناپذیر است.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۰


اخبار مرتبط



تبلیغات

جديدترين خبرها