رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 6 May

به گزارش جامعه نیوز:  راه‌اندازی مرکز آموزش و کارآفرینی برای زنان سرپرست خانوار به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مرکز آموزش و کارآفرینی ققنوس به عنوان یک مرکز نیکوکاری در راستای آموزش صنایع دستی به زنان سرپرست خانوار با همکاری این مرکز نیکوکاری و حمایت بسیج اصناف راه‌اندازی شد. سیدمحمد عبداللهی رئیس اتحادیه صنایع دستی و اشیاء […]

به گزارش جامعه نیوز:

 راه‌اندازی مرکز آموزش و کارآفرینی برای زنان سرپرست خانوار

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مرکز آموزش و کارآفرینی ققنوس به عنوان یک مرکز نیکوکاری در راستای آموزش صنایع دستی به زنان سرپرست خانوار با همکاری این مرکز نیکوکاری و حمایت بسیج اصناف راه‌اندازی شد.

سیدمحمد عبداللهی رئیس اتحادیه صنایع دستی و اشیاء قدیمی تهران در این مراسم گفت: در بخش صنایع دستی مشکل ما الان بازار عرضه است و جایی نداریم که دست ساخته‌های هنرمندان در آن عرضه شود در حالیکه صنایع دستی هویت و فرهنگ کشور ما است و باید از تولیدات و تجهیز کارگاه‌های ارزان قیمت برای تولید صنایع دستی به ویژه برای زنان سرپرست خانوار و استفاده از اوقات و فراغت آنها و تولید صنایع دستی در کنار خانواده حمایت کنیم تا بتوانند خودکفا شده و درآمدی داشته باشند.

وی افزود: با مهارت‌آموزی و حمایت از زنان سرپرست خانوار در تولید صنایع دستی می‌توانیم از مهاجرت این افراد جلوگیری کرده و برای آنها درآمد ایجاد کنیم.

رئیس اتحادیه صنایع دستی و اشیاء قدیمی تهران  با انتقاد از تمرکز امکانات در مراکز استان‌ها به خصوص در تهران گفت:‌ اگر امکانات به صورت عادلانه در کشور توزیع شود امکان تولید صنایع دستی توسط زنان سرپرست خانوار بیشتر می‌شود و اشتغال این زنان آنها را از آسیب‌های اجتماعی مصون می‌دارد و با ایجاد درآمد برای خانوار می‌توانیم آنها را خودکفا کنیم.

عبداللهی عنوان کرد: با ارائه آموزش مهارت می‌توانیم از مواد اولیه صنایع دستی با ارزش افزوده تولید کنیم  و اجازه تبدیل شدن مواد اولیه به بازیافت ندهیم.

این خبر را هم ببینید:  رشد 25 درصدی فرصت تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری/ افزایش تعداد مناظره‌ها

وی افزود: بسیج اصناف بعد از شیوع کرونا با تجهیز کارگاه‌ها و تغییر برخی از خطوط تولید پارچه در تولید ماسک و گان پزشکی و مواد شوینده کمک کرد و از افزایش بیرویه قیمت ماسک جلوگیری کرد اگر همت بسیج نبود قیمت ماسک سر به فلک می‌کشید.

رئیس اتحادیه صنایع دستی و اشیاء قدیمی تهران  در زمینه صنایع دستی گفت: حلقه گم شده ما بازار عرضه است اگر بازار فراهم باشد می‌توانیم زنان سرپرست یا بدسرپرست را آموزش دهیم و آنها را تبدیل به کارآفرینان دارای شغل کنیم.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها