رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹
  • الإثنين ۱۰ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Monday 28 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  راهکارهای نادران برای فروش اوراق نفت/ سهم مردم بویژه دهک‌های پایین مشخص شود به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، الیاس نادران، نماینده تهران در یادداشتی توییتری، دلایل خود را برای مخالفت با فروش اوراق سلف نفت، مطرح کرد. نادران با یادآوری اینکه پیشنهاد دولت یعنی ۲۲۰ میلیون بشکه، معادل یک سال […]

به گزارش جامعه نیوز:

 راهکارهای نادران برای فروش اوراق نفت/ سهم مردم بویژه دهک‌های پایین مشخص شود

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، الیاس نادران، نماینده تهران در یادداشتی توییتری، دلایل خود را برای مخالفت با فروش اوراق سلف نفت، مطرح کرد.

نادران با یادآوری اینکه پیشنهاد دولت یعنی ۲۲۰ میلیون بشکه، معادل یک سال صادرات فعلی نفت کشور است، اظهار داشت: این حجم، باعث وابستگی بیشتر بودجه کشور به نفت و مانع اصلاح ساختار آن می شود. همچنین دخل و خرج بودجه را بهم می ریزد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه خریداران برای تسهیل زمینه صادرات نفتشان به حاکمیت برای تصمیمات مهم فشار می آورند، این موضوع را حاکمیت غلطِ سرمایه بر سیاست دانست.

وی در ادامه می‌نویسد: محاسبات و معادلات سایر بازارهای موازی مثل پول،کالا و بورس را دچار آشفتگی می‌کند‌. همچنین هیچ عایدی برای مردم، اقشار آسیب پذیر، تولید کننده داخلی و بخش مالیات نخواهد داشت.

نادران ادامه داد: سررسید۲ تا ۵ ساله یعنی دولت بعد معادل یک چهارم بودجه سالیانه خود از قبل متعهد می شود. با در نظر گرفتن سایر تعهدات ایجاد شده،در ۳ سال اول فقط باید بدهی‌ این دولت را بپردازد. همین حالا دولت تنها با یک مصوبه، تعهدات ده‌ها میلیارد دلاری به صندوق توسعه ملی را به گردن دولت بعد انداخته است.

نماینده تهران در بیان راهکارهای خود، نوشت: اول می بایست صورت مسئله تغییر کند. دولت باید با استفاده از ظرفیت های کارشناسی ، بدنبال راهکارهای کم هزینه‌تر برای کسری بودجه خود باشد.

نادران با تأکید بر اینکه فروش اوراق نفت به‌عنوان یک راهکار ضروریست با مجوز و تحت نظارت مجلس انجام شود، ادامه داد: ابتدا اوراق با تعداد بشکه محدود (پایلوت) منتشر شود و در صورت موفقیت آمیز بودن، تکرار شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: ایفای تعهدات در همین دولت انجام پذیرد و سهم مردم، بویژه دهک‌های پایین درآمدی از فروش اوراق تصریحاً معین شود.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها