رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  رام الله: برگزاری انتخابات، به قوت خود باقی است به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «نبیل ابوردینه» معاون نخست وزیر و سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد که انتخابات این کشور بر اساس آنچه رام الله اعلام کرده، به قوت خود باقی است. ابوردینه به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که […]

به گزارش جامعه نیوز:

 رام الله: برگزاری انتخابات، به قوت خود باقی است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «نبیل ابوردینه» معاون نخست وزیر و سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد که انتخابات این کشور بر اساس آنچه رام الله اعلام کرده، به قوت خود باقی است.

ابوردینه به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که پاسخ دولت رژیم صهیونیستی تا این لحظه به انتخابات منفی است و اتحادیه اروپا نیز درباره مطالبه برگزاری انتخابات در قدس، پاسخی دریافت نکرده است.

وی تصریح کرد، سران فلسطین پنجشنبه نشستی برگزار خواهند کرد و قرار است محمود عباس رئیس تشکیلات، نتایج نهایی مربوط به انتخابات را ارائه کند و موضعگیری نهایی اتخاذ شود.

ابوردینه تکذیب کرد که رژیم صهیونیستی به اتحادیه اروپا برای عدم مداخله در انتخابات فلسطین، اعلام آمادگی کرده است.

این مسئول فلسطینی، با بیان اینکه این مسئله، صرفا گزارشهای رسانه‌ای است، خاطر نشان کرد، تل‌آویو در پی فریب جامعه بین‌الملل است و تلاش دارد اتهام مانع تراشی بر سر راه دموکراسی در فلسطین را از خود دور کند.

این در حالی است که بر اساس دستور اولیه عباس قرار است انتخابات پارلمانی فلسطین در تاریخ ۲۲ ماه مه ۲۰۲۱ (یکم خرداد ۱۴۰۰)، انتخابات ریاستی ۳۱ جولای ( ۹ مرداد ۱۴۰۰) و شورای ملی را ۳۱ آگوست (۹ شهریور) برگزار شود اما اکنون زمزمه‌هایی درباره تعویق انتخابات به گوش می‌رسد.

منابع حماس در همین زمینه خبر دادند، سران جنبش فتح طی هفته گذشته سعی کرده‌اند به بهانه ممانعت رژیم صهیونیستی از برگزاری انتخابات در قدس، حماس را به تعویق در برگزاری انتخابات فلسطین قانع کنند اما حماس خواستار اتخاذ یک سازوکار برای برگزاری انتخابات در قدس اشغالی و ایستادن در برابر رژیم صهیونیستی است(جزئیات بیشتر).

این خبر را هم ببینید:  آثار هنرمندان زنجانی در حوزه دفاع مقدس دریافت می‌شود

انتهای پیام/م

 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها